Star Wars Jedi bez… Jedi? Lucasfilm nie chciało, aby rycerz zakonu był głównym bohaterem serii

Star Wars Jedi: Upadły zakon

W ostatnim wywiadzie dyrektor serii Star Wars: Jedi, Stig Asmussen, wyjawił nieco informacji zza kulis powstawania pierwszej odsłony franczyzy. Jak przekazał nam deweloper, początkowo Lucasfilm nie chciało, aby to właśnie rycerz Jedi był głównym bohaterem gry Star Wars Jedi: Upadły zakon. W pewnym momencie brak porozumienia groził nawet opuszczeniem przez niego projektu.

Lucasfilm nie chciało pozwolić, aby rycerz Jedi był głównym bohaterem Star Wars Jedi: Upadły zakon

Zwiastun Star Wars Jedi: Upadły zakon

W wywiadzie dla The Guardiana Stiq Asmussen stwierdził, że Lucasfilm początkowo nie było chętne do wydania zgody na umieszczenie rycerza Jedi jako głównego bohatera tworzonej przez Respawn Entertainment nowej serii osadzonej w świecie Star Wars. Problemy pojawiły się przy okazji tworzenia pierwszej odsłony cyklu, czyli Upadłego zakonu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Właściciele praw do całej marki Star Wars mieli proponować, aby zamiast tego główny bohater gry był nazywany użytkownikiem Mocy. Miałby on też trudnić się przemytnictwem lub zostać łowcą nagród.

Dla Lucasfilm Jedi są jak święty Graal. Chodzi mi o to, że jest to coś, czego prawdopodobnie najbardziej strzegą, może poza Baby Yodą. Musieliśmy więc w pewnym sensie na to zapracować. Musieliśmy przejść przez cały proces: „Dlaczego chcesz, żeby to był Jedi? Co chcesz zrobić z Jedi?” Byli naprawdę niewygodni z Jedi i powiedzieli: „Zresetujmy to. Nazwijmy tę postać użytkownikiem Mocy”.

Stiq Asmussen

Nieporozumienie na tym tle miało spowodować rozważania Asmussena co do opuszczenia całego projektu. Zamiana rycerza Jedi na przemytnika lub łowcę nagród oznaczałaby bowiem całkowite przemodelowanie rozgrywki do stopnia, w którym twórca nie miał doświadczenia.

Moje doświadczenie pochodzi z God of War… Nigdy nie pracowałem nad strzelanką, a do tego potrzeba innego zespołu. Równie dobrze mógłbyś mnie poprosić o zrobienie gry wyścigowej. Ale ostatecznie z czasem zbudowaliśmy to zaufanie do punktu, w którym skończyliśmy na nazwaniu (serii) Jedi.

Stiq Asmussen

Zobacz też: Najlepsze gry turowe

Ostatecznie jednak udało się dojść do zgody, której z pewnością nie żałują teraz przedstawiciele Lucasfilm. Star Wars Jedi: Upadły zakon okazał się bowiem prawdziwym hitem, a teraz gracze oczekują na zaplanowaną na 28 kwietnia kontynuację cyklu z podtytułem Ocalały.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2359 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.