BioWare traci doświadczonego dewelopera. Weteran serii Mass Effect po 19 latach opuszcza studio

Mass Effect 3

Nieco ponad tydzień temu BioWare opublikowało na portalu społecznościowym Twitter enigmatyczny wpis skierowany do miłośników marki Mass Effect. Tymczasem okazuje się, że wspomniane studio straciło doświadczonego dewelopera. Z zespołem po 19 latach współpracy postanowił bowiem pożegnać się Mac Walters.

Mac Walters poinformował o swoim odejściu ze studia BioWare

Mac Walters

Powyższą informacją podzielił się sam zainteresowany w poście opublikowanym na swoim profilu na LinkedIn. Walters podkreślił, że decyzja o odejściu z BioWare była „bardzo trudna”. Deweloper podziękował również wszystkim osobom, z którym miał okazję współpracować podczas swojej 19-letniej przygody ze wspomnianym studiem, a także życzył zespołowi dalszych sukcesów.

Mac Walters rozpoczął pracę w BioWare w 2003 roku jako scenarzysta Jade Empire. Następnie jako starszy scenarzysta rozwijał pierwszą odsłonę serii Mass Effect. Deweloper szybko jednak awansował i już podczas prac nad drugą oraz trzecią częścią przygód komandora Sheparda objął stanowisko głównego scenarzysty.

Zobacz też: Jaki VPN wybrać

Walters była także dyrektorem kreatywnym Mass Effect: Andromeda oraz dyrektorem projektu Mass Effect: Edycja Legendarna. W ostatnich miesiącach – jako dyrektor produkcji – pracował natomiast nad nadchodzącym Dragon Age: Dreadwolf. Studio BioWare z pewnością odczuje więc stratę tak doświadczonego dewelopera.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!