Premiera Mass Effect 5 jest bliżej, niż przypuszczamy? Twórcy otwarcie drażnią się z fanami serii

mass effect 5

Od premiery ostatniej części popularnej serii Mass Effect minie w tym roku już sześć lat. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że kolejna odsłona marki na pewno będzie singlową produkcją, a opublikowany z okazji dnia Mass Effect teaser ukrywał bardzo istotne informacje, które w pewien sposób ukierunkowały graczy na to, czego mogą spodziewać się po nadchodzącej odsłonie cyklu. Teraz BioWare zaczęło otwarcie drażnić fanów tego IP, sugerując, że premiera ich najnowszej gry jest znacznie bliżej, niż mogło się to wydawać.

Enigmatyczne wpisy BioWare na Twitterze pozwalają sugerować, że Mass Effect 5 trafi do sprzedaży jeszcze w 2023 roku

If only they knew where we were going. https://t.co/AON12LHotF

— Michael Gamble (@GambleMike) January 11, 2023

If only they knew where we were going. https://t.co/AON12LHotF

— Michael Gamble (@GambleMike) January 11, 2023

Na oficjalnym profilu BioWare na Twitterze udostępnione zostało krótkie wideo przedstawiające statek Normandia, przemierzający kosmos. Sam film nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak prawdziwą burzę wywołał enigmatyczny podpis pytający graczy, czy mają plany na wielką podróż w tym roku.

Pytanie to oczywiście sprawiło, że niektórzy obserwatorzy zaczęli domniemywać, iż Mass Effect 5 może zadebiutować jeszcze w 2023 roku. Temat podgrzał Michael Gamble, czyli deweloper nadzorujący prace nad tym tytułem. Skwitował on wpis słowami „Gdyby oni tylko wiedzieli, dokąd zmierzamy”.

Przeczytaj też: Monitor do laptopa — najlepsze modele

Oczywiście tego typu utarczki z fanami w social mediach nie są stuprocentowym potwierdzeniem, że Mass Effect 5 trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Równie dobrze tego rodzaju zagrywki mogą być podstawą pod akcję marketingową, która ma na celu podbić zainteresowanie wśród graczy. Póki nic oficjalnie nie zostało ogłoszone, warto podchodzić do tych wpisów z odpowiednim dystansem i oczekiwać oficjalnych komunikatów ze strony BioWare lub EA.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z