Mafia 4 z nowymi poszlakami dotyczącymi mechanik. Oferty pracy mówią o trybie multiplayer i nie tylko

Mafia 1 Definitive Edition

W sierpniu ubiegłego roku fani gier gangsterskich otrzymali długo wyczekiwane potwierdzenie, że Mafia 4 faktycznie powstaje. Od tamtego momentu jednak nie otrzymaliśmy żadnych konkretów dotyczących upragnionego sequela. Teraz zaś na światło dzienne wyszły nowe doniesienia, które rzucają nieco światła na plany deweloperów ze studia Hangar 13.

Mafia 4 – Hangar 13 poszukuje doświadczonych pracowników na kilka stanowisk

Mafia 1
Mafia 1

Zgodnie z ogłoszeniami o prace opublikowanymi na portalu Linkedin Hangar 13 poszukuje nowych pracowników na kilka stanowisk bezpośrednio związanych z Mafią 4.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jedna z ofert dotyczy posady głównego projektanta AI, którego zadaniem byłoby opracowywanie „wciągających sekwencji skradankowych oraz walki wręcz”, a także zaprogramowanie systemu walki dla towarzyszy głównego bohatera oraz wrogo nastawionych postaci NPC.

Nowozatrudniony stworzyłby więc system sztucznej inteligencji, zadań oraz archetypów począwszy od fazy projektowej do finalnej wersji Mafii 4. Wartym uwzględnienia jest również fakt, iż oferta wprost wspomina, że oczekiwaną cechą kandydata jest doświadczenie pracy z silnikami Unreal Engine 4 i 5.

Inna oferta (dotycząca tego samego działu co ta wymieniona powyżej) zaś głosi, że Hangar 13 poszukuje osoby na stanowisko starszego projektanta systemów rozgrywki. Jako jeden z koniecznych wymogów wskazuje się doświadczenie w projektowaniu tytułów AAA, w tym wieloosobowych produkcji z funkcją gry zdalnej.

Przeczytaj też: Laptop do pracy — najlepsze modele

Nie są to co prawda żadne oficjalne informacje, a jedynie poszlaki, niemniej wskazują one w pewnym stopniu jakie plany wobec Mafii 4 ma Hangar 13. Pozostaje więc mieć nadzieję, że niebawem deweloperzy uraczą oczekujących graczy jakimiś konkretnymi informacjami na temat kontynuacji swojej najgłośniejszej serii.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.