Mafia 4 powstaje — twierdzi wiarygodne źródło

Mafia Remake

Według dziennikarzy portalu Kotaku powołujących się na zaufane źródło Mafia 4 już powstaje. Nie wiadomo jednak, kiedy odbędzie się premiera gry, bo prace rzekomo są jeszcze na bardzo wczesnym etapie. Za kolejną odsłonę gangsterskich przygód ma odpowiadać studio Hangard 13, które opracowało m.in. trzecią odsłonę serii i remake „jedynki”.

REKLAMA

Mafia 4 podobno jest już w produkcji

Mafia 3
Mafia 3

Haden Blackman, założyciel Hangar 13, po siedmiu latach opuścił szeregi studia, aby zająć się nowym przedsięwzięciem. Według źródła zaznajomionego z planami deweloperów, na które powołuje się Kotaku, kolejna odsłona serii Mafia jest już w produkcji. Portal poinformował, że projekt jest rozwijany pod kryptonimem „Nero” i ma być prequelem trylogii Mafia.

Przeczytaj też: Premiera The Day Before przesunięta

Mafia 4 (lub jakkolwiek inaczej będzie się nazywała kolejna odsłona serii) podobno powstaje na silniku Unreal Engine 5. Studio Hangar 13 znalazło już zastępcę Blackmana — jest nim Nick Baynes. Według Kotaku to właśnie on sprawuje pieczę nad nową Mafią. Mimo że portal, od którego wywodzi się niniejszy news, wielokrotnie był źródłem sprawdzonych informacji, to mimo wszystko wciąż mamy do czynienia z plotką. Warto o tym pamiętać, bo dopóki wydawca nie potwierdzi istnienia Mafii 4, to niczego nie możemy brać za pewnik.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!