Premiera The Day Before opóźniona, ale z dobrego powodu — gra przeskakuje na lepszy silnik

The Day Before

The Day Before zostało zapowiedziane na początku 2021 roku. Gra wywołała niemałe zamieszanie i szybko stała się najbardziej oczekiwaną produkcją na Steamie — po dziś dzień tytuł ten plasuje się na pierwszym miejscu pod względem liczby dodań na listę życzeń. Niestety dzisiaj deweloperzy mają dla nas dobrą i złą wiadomość. Zła jest taka, że premiera The Day Before została przesunięta, a dobra, że gra powstanie na nowym, lepszym silniku.

Nowa data premiery The Day Before i lepszy silnik

The Day Before opóźnienie premiery
Oświadczenie producenta i wydawcy The Day Before

W rozmowie z serwisem IGN deweloper Fntastic ogłosił nową datę premiery The Day Before. Produkcja zadebiutuje dopiero 1 marca 2023 roku, a nie 22 czerwca bieżącego roku (w wersji na PC), jak pierwotnie podano. Wszystko dlatego, że twórcy zdecydowali się przenieść swoją produkcję na nowy silnik, a mianowicie przystosowany do otwartych światów Unreal Engine 5. Fntastic zapewnia, że dzięki tej zmianie rozgrywka The Day Before będzie jeszcze fajniejsza, ale studio naturalnie potrzebuje więcej czasu, aby dostosować swoją produkcję do nowocześniejszego silnika.

Przeczytaj też: Ogromny spadek zainteresowania Overwatchem 2 na Twitchu

Pierwotnie debiut gry planowany był na 22 czerwca, ale tylko na PC — wydanie na PS5 i Xbox Series X|S miało się ukazać dopiero w bliżej nieokreślonym terminie w 2023 roku. Producent nie sprecyzował, czy nowa data premiery The Day Before dotyczy wszystkich platform, czy może znowu jedynie PC, więc jest szansa, że termin będzie jednakowy zarówno dla pecetowców, jak i konsolowców. Czekacie na TDB? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z