Manor Lords – pierwsza duża aktualizacja już dostępna! Autor gry naprawił liczne błędy

Manor Lords zbrojni

Mimo że polski city builder odniósł ogromny sukces, szybko stając się bestsellerem na Steam, to podobnie jak inne tytuły dostępne w ramach wczesnego dostępu nie jest wolny od błędów. Twórca Manor Lords poinformował o udostępnieniu pierwszego patcha, który eliminuje najczęściej zgłaszane bugi, a także wprowadza kilka interesujących mechanik. Lista zmian obejmuje ponad 100 pozycji!

Manor Lords – ruszyły testy pierwszej aktualizacji (0.7.960)

Grzegorz Styczeń, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w pierwszej kolejności skupił się na usunięciu najczęściej zgłaszanych błędów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Spośród nich wymienić można zbyt niskie obrażenia zadawane przez łuczników, nieprawidłowe działanie targowisk oraz faktorii czy masowe pojawianie się stale bezrobotnych mieszkańców.

Co więcej, po zainstalowaniu patcha 0.7.960 wszyscy gracze zaczną płacić daniny na rzecz króla. Wysokość rocznego podatku zostanie obliczona na podstawie liczby mieszkańców, co zmusi do zoptymalizowania lokalnej gospodarki.

Aktualnie gracze mogą zadłużać się bez ograniczeń, jednak w kolejnych aktualizacjach ta mechanika zostanie rozbudowana. Władca straci cierpliwość i wyśle wojsko, aby odzyskać należne mu pieniądze.

Manor Lords – oddział łuczników

W grze pojawi się także opcja prowadzenia wymiany handlowej wyłącznie między własnymi regionami za pośrednictwem faktorii, bez konieczności budowy stacji karawan czy korzystania z usług kupców.

Pomniejsze nowości obejmują m.in. 30-dniowy okres żałoby (niedawna śmierć mieszkańca czasowo zablokuje rozwój), animację przenoszenia zwłok poległych oraz dodatkowe warianty pancerzy.

Aby zainstalować najnowszą aktualizację, należy odnaleźć Manor Lords w bibliotece Steam i przejść do właściwości gry. W zakładce Beta wpisujemy „veryNiceBasket”, a następnie wybieramy „pre_release” z rozwijanej listy. Pobieranie patcha powinno rozpocząć się automatycznie, jednak czasami konieczne jest zrestartowanie klienta Steam.

Źródło: Steam

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.