Manor Lords osiągnęło potężny sukces! Polska produkcja przerosła oczekiwania wydawcy

Manor Lords

Manor Lords to polska gra, która szturmem podbiła serca graczy. Tytuł okazał się ogromnym hitem, który ogrywany jest przez dziesiątki tysięcy graczy jednocześnie. Wielki sukces pozycji został także potwierdzony przez jej wydawcę, który w niedawnym wywiadzie nie szczędził słów zachwytu nad rodzimym dziełem.

Wydawca Manor Lords jest zachwycony wynikami gry

Wydawca polskiego hitu, Hooded Horse, podczas wywiadu dla magazynu PC Gamer przyznał, że Manor Lords przerosło najśmielsze oczekiwania firmy. Produkcja według pierwszych danych, zaledwie w jedną noc po premierze rozeszła się w liczbie 1 miliona egzemplarzy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nikt nie myślał, że w momencie premiery gra będzie miała więcej równoczesnych graczy, o ile pamiętam 173 tysiące, niż Total War Warhammer 3 i Civilization 6 w momencie premiery. Tego się nie spodziewano. Taki wynik znacznie przekroczył nasze oczekiwania, dla nas jest to po prostu szalona liczba ludzi.

Tim Bender, dyrektor generalny Hooded Horse

Manor Lords było tworzone przez 7 lat przez Grzegorza Stycznia, pojedynczego dewelopera z Polski, który włożył w swoją produkcję mnóstwo wysiłku oraz mnóstwo serca. Produkcja, póki co zadebiutowała w formule wczesnego dostępu, a jej twórca ma już plany na dalszy rozwój swojego dzieła.

Na koniec warto dodać, że również recenzenci docenili polski hit. Gra z miejsca stała się hitem zarówno biorąc pod uwagę opinie dziennikarzy jak i graczy. Krótko mówiąc, nasz rodak może być z siebie naprawdę dumny.

Źródło: eXputer

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.