Tak mógłby wyglądać fanowski remake Wiedźmina. REDkit umożliwił przeniesienie mapy do trzeciej części

Wiedźmin 3 mapa z Wiedźmina 1

Wczoraj oficjalne narzędzia moderskie do Wiedźmina 3 trafiły w ręce graczy. REDkit, w przeciwieństwie do wydanego przed laty MODkita, umożliwia tworzenie znacznie bardziej rozbudowanych i zaawansowanych modyfikacji. Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać. Mapa z pierwszego Wiedźmina została przeportowana na silnik Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Mapa z pierwszego Wiedźmina przeniesiona do Wiedźmina 3

Mapa z Wiedźmina 1 w Wiedźminie 3

Autor materiału otwarcie zaznacza, że nie włożył wiele wysiłku w wykonanie portu, a wiele elementów wymaga poprawy.

Aktualnie bardzo łatwo jest wypaść poza mapę (swego czasu Geralt nie umiał skakać), a otoczenie wygląda „płasko” przez wykorzystanie najbardziej podstawowej metody nakładania tekstur na obiekty.

Choć projekt należy traktować wyłącznie jako ciekawostkę, to dzięki niemu można sobie wyobrazić, jak mógłby wyglądać pierwszy Wiedźmin przeniesiony na silnik Wiedźmina 3.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Do dyspozycji mamy kilka najważniejszych lokacji – groblę, Wyzimę Klasztorną, Wyzimę Handlową oraz Starą Wyzimę, które nie są już oddzielone wszechobecnymi ekranami ładowania.

Modyfikacja dostępna jest na stronie Nexus Mods. Proces instalacji jest prosty i nie powinien sprawić problemów. Pobrane pliki należy umieścić w odpowiednich folderach, a następnie wczytać przygotowany zapis gry z poziomu głównego menu.

Źródło: DSOgaming

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
SKORZYSTAJ Z GIGA PROMOCJI – KLIKNIJ I KUP
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.