REDkit oficjalnie dostępny! Moderzy mogą zaczynać swoją przygodę z modami do Wiedźmina 3

Wiedźmin 3 REDkit

Jeszcze w kwietniu tego roku otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, iż narzędzie moderskie do Wiedźmina 3 o nazwie REDkit wreszcie trafi do graczy. Jakiś czas temu otrzymaliśmy nawet oficjalną datę, kiedy ów program trafi do graczy. Moment ten nastąpił właśnie i dziś, a to oznacza jedno — jeszcze więcej ekscytujących modów do trzeciej odsłony przygód Geralta.

CD Projekt RED potwierdza wydanie narzędzia REDkit do Wiedźmina 3

CD Projekt RED za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych ogłosiło oficjalnie wydanie REDkit, czyli dedykowanego zestawu do tworzenia modyfikacji do Wiedźmina 3. Oznacza to, że kwestią czasu jest pojawienie się modyfikacji, które mogą wzbogacić produkcję od CD Projekt RED.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co bardzo ważne, z zestawu tego korzystali deweloperzy polskiego studia, aby tworzyć trzecią część przygód z Geralta z Rivii, a to sugeruje, że możemy spodziewać się dość szerokiego dostępu do ich narzędzi. Brzmi zachęcająco, prawda?

Nie jest to jedyna dobra wiadomość, bo przy okazji wydania REDkita CDPR wprowadziło do Wiedźmina 3 specjalną aktualizację. Jej celem ma być przede wszystkim wprowadzenie szeregu zmian i poprawek, które mają pomóc moderom tworzyć własne, unikatowe historie. Dodatkowo gra doczekała się obsługi Steam Workshop oraz modów w stylu DLC.

Trochę na to narzędzie trzeba było czekać, w końcu zapowiedzi REDkita pojawiały się jeszcze w okolicach premiery Wiedźmina 3. Najważniejsze jednak, że wreszcie są, a gracze wreszcie będą mogli wziąć sprawy (i zasoby) we własne ręce.

Źródło: Twitter/X: The Witcher

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.