Easter egg poświęcony Mario w wyszukiwarce Google. Wspomnienia mogą wrócić przynajmniej na chwilę

Super Mario Bros

Kinowa premiera filmu Super Mario Bros. Film już za rogiem. Z tej okazji Google dodało do swojej wyszukiwarki easter egg, który z pewnością ucieszy wielu fanów tej klasycznej franczyzy. Do odkrycia go wystarczy wpisać frazę związaną z tytułem nadchodzącej produkcji.

Wyszukiwarka Google z easter eggiem poświęconym Mario

Mario - Easter egg w wyszukiwarce Google
Easter egg poświęcony Mario w wyszukiwarce Google

Wielu z nas w przeszłości zagrywało się w klasyczne Mario, które było stałym gościem kartridży 100000 gier w jednym na Pegasusie. Część z tych wspomnień może teraz wrócić za pomocą easter egga, który Google dodało do swojej wyszukiwarki.

Wystarczy bowiem, że w polu wyszukiwania umieścimy hasło powiązane z Super Mario Bros. Film. Wtedy naszym oczom ukaże się ikonka „klocka” z charakterystycznym pytajnikiem. Kliknięcie go przywoła natomiast znamienny dźwięk kolekcjonowania monet, a każde powtórzenie tej czynności 100 razy przyniesie nam odgłos przejścia na kolejny poziom.

Nie jest to w sumie pierwszy raz, gdy Google nawiązuje tego typu akcjami do ważnych wydarzeń popkulturowych. W przeszłości podobne easter eggi umieszczano też w wyszukiwarce z okazji m.in. 30-lecia Pac-Mana.

Zobacz też: Gry podobne do GTA

Super Mario Bros. Film pojawi się w kinach już jutro, czyli 5 kwietnia. Premierowe seanse filmu będą dostępne również w Polsce.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.