Prezentacja Marvel Rivals w cieniu skandalu. W tle plagiat i karygodne warunki pracy

Marvel Rivals

Wczoraj doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Marvel Rivals, czyli najnowszej produkcji bazującej na popularnej superbohaterskiej marce. Pierwszy zaprezentowany materiał prezentuje się całkiem zjawiskowo, zapowiadając wyjątkowo przyjemnego hero-shootera. Okazuje się, że gra nie uniknęła skandalu, bo na światło dzienne wyszły tragiczne warunki, w których pracowali deweloperzy.

Były deweloper ujawnia tragiczne warunki pracy nad Marvel Rivals

Jeden z byłych deweloperów, który pracował nad Marvel Rivals postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z produkcją tej gry. Nie są to zbyt pozytywne wspomnienia, bo ujawnił on fatalne warunki pracy, a jednocześnie padło dość poważne oskarżenie o plagiat.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pamiętam, że pracowałem nad tym w NetEase podczas pandemii COVID. Na koniec nie zapłacili mi nawet za wykonaną pracę. Nie wiem, czy kiedykolwiek miałem nieszczęście pracować nad projektem, który byłby w równym stopniu tak pozbawiony jakiegokolwiek kierunku. Większość opinii podczas tworzenia koncepcji sprowadzała się do: „spójrz na tę rzecz z innej gry i skopiuj ją”. W pewnym momencie dostarczony obraz referencyjny był dosłownie dziełem sztuki koncepcyjnej, która tego samego dnia trendowała na Artstation.

William Bao

Deweloper bardzo krytycznie odnosi się także do kwestii warunków zatrudnienia, jakie panowały w firmie. Twierdzi on, że przez kilka tygodni w ramach okresu próbnego wykonywał zadania, za które nikt mu nie płacić. Jednocześnie obligowano go do wykonywania coraz to bardziej skomplikowanych zadań.

Twierdzi on, że studio dość mocno wykorzystywało tę sytuację i „wyciskało” z jego pracy tyle ile się da, nie płacąc mu z to.

Sprawa stała się całkiem głośna na Twitterze/X, gdzie na moment pisania tego tekstu wyświetliło ją 1,8 miliona osób. Wątpliwe jest jednak, aby NetEase odniosło się do całej sprawy, zwłaszcza że jak na razie jest to głos jednego dewelopera. Mimo wszystko to raczej nie pomoże Marvel Rivals i dla niektórych tytuł ten już teraz jest skreślony.

Źródło: Twitter/X: William Boe

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.