Mass Effect 5 na pewno będzie grą singlową! Twórcy udostępniają garść informacji o wczesnym etapie produkcji

mass effect 5

Z okazji dnia Mass Effecta dostaliśmy garść informacji dotyczących nowej odsłony serii. Mamy pewność, że następny Mass Effect będzie grą singlową i zobaczymy w niej sporo starych twarzy oraz widoków. Niestety, na tytuł ten przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Mass Effect 5 będzie grą single-player

Oficjalny teaser The Next Mass Effect

BioWare opublikowało nowy wpis blogowy z okazji dnia N7. Dowiadujemy się z niego, że nowy Mass Effect dalej jest w preprodukcji, jednak ta przebiega bardzo dobrze. Nie zmienia to faktu, że na kontynuację kultowej serii przyjdzie nam jeszcze poczekać. Właściwa produkcja ma zacząć się w 2023 roku, a z tego punktu będzie jeszcze daleka droga do premiery. Obecnie nawet nazwa nie jest pewna — twórcy nazywają projekt The Next Mass Effect, kiedy gracze okrzyknęli go oficjalnie jako Mass Effect 5.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Fani mogą odetchnąć z ulgą, gdyż studio potwierdziło, że Mass Effect 5 będzie grą singlową, inaczej niż ostatnia, niezbyt ciepło przyjęta produkcja BioWare — Anthem. Dowiedzieliśmy się też, że zobaczymy wiele starych twarzy, a nie tylko ukazaną w zwiastunie Liarę. W kontynuacji odwiedzimy również wiele lokacji znanych z poprzednich części. Twórcy jednak milczą, jeżeli chodzi o konkretne postacie oraz miejsca. Co prawda spodziewamy się powrotu komandora Sheparda, ale nawet to nie doczekało się oficjalnego potwierdzenia.

Zobacz też: Stare gry na PC

Dostaliśmy też tajemnicze wideo prawdopodobnie przedstawiające budowę przekaźnika masy. Fani oczywiście rozebrali materiał na czynniki pierwsze, doszukując się poszlak. Okazuje się, że w metadanych jest wzmianka o Liarze. Niektórzy dopatrują się także pokojowej rozmowy Quarianina z Gethem w lekko przerobionej ścieżce audio. Nie wiemy jednak, czy są to wskazówki dotyczące fabuły Mass Effect 5, czy jedynie zmyłki lub dane wrzucone przypadkowo.

O autorze
Szymon Greloch
Autor

Nerd pełną gębą. Uwielbia strategie i gry sieciowe, w szczególności MOBA. Od małego przykuty do komputera, spędził przy pierwszym Down of War i Gothicach większość młodości. Do dzisiaj czeka na dobrą grę o Custodes z Warhammera 40k. Wcześniej mocno związany z HotSem, dzisiaj delektuje się pełnią gamingu. W wolnych chwilach pomaga przy organizacji wydarzeń masowych związanych z fantastyką.

Liczba wpisów: 112 (w redakcji od 25.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.