Mass Effect 5 na pewno będzie grą singlową! Twórcy udostępniają garść informacji o wczesnym etapie produkcji

mass effect 5

Z okazji dnia Mass Effecta dostaliśmy garść informacji dotyczących nowej odsłony serii. Mamy pewność, że następny Mass Effect będzie grą singlową i zobaczymy w niej sporo starych twarzy oraz widoków. Niestety, na tytuł ten przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Mass Effect 5 będzie grą single-player

Oficjalny teaser The Next Mass Effect

BioWare opublikowało nowy wpis blogowy z okazji dnia N7. Dowiadujemy się z niego, że nowy Mass Effect dalej jest w preprodukcji, jednak ta przebiega bardzo dobrze. Nie zmienia to faktu, że na kontynuację kultowej serii przyjdzie nam jeszcze poczekać. Właściwa produkcja ma zacząć się w 2023 roku, a z tego punktu będzie jeszcze daleka droga do premiery. Obecnie nawet nazwa nie jest pewna — twórcy nazywają projekt The Next Mass Effect, kiedy gracze okrzyknęli go oficjalnie jako Mass Effect 5.

Fani mogą odetchnąć z ulgą, gdyż studio potwierdziło, że Mass Effect 5 będzie grą singlową, inaczej niż ostatnia, niezbyt ciepło przyjęta produkcja BioWare — Anthem. Dowiedzieliśmy się też, że zobaczymy wiele starych twarzy, a nie tylko ukazaną w zwiastunie Liarę. W kontynuacji odwiedzimy również wiele lokacji znanych z poprzednich części. Twórcy jednak milczą, jeżeli chodzi o konkretne postacie oraz miejsca. Co prawda spodziewamy się powrotu komandora Sheparda, ale nawet to nie doczekało się oficjalnego potwierdzenia.

Happy #N7Day from across the stars! 💫 We found this interesting footage you may want to 🔍 a bit more closely.

Download in HD ​​⬇️https://t.co/gyydhuuT1e pic.twitter.com/h97zjH5C1G

— Mass Effect (@masseffect) November 7, 2022

Happy #N7Day from across the stars! 💫 We found this interesting footage you may want to 🔍 a bit more closely.

Download in HD ​​⬇️https://t.co/gyydhuuT1e pic.twitter.com/h97zjH5C1G

— Mass Effect (@masseffect) November 7, 2022

Zobacz też: Stare gry na PC

Dostaliśmy też tajemnicze wideo prawdopodobnie przedstawiające budowę przekaźnika masy. Fani oczywiście rozebrali materiał na czynniki pierwsze, doszukując się poszlak. Okazuje się, że w metadanych jest wzmianka o Liarze. Niektórzy dopatrują się także pokojowej rozmowy Quarianina z Gethem w lekko przerobionej ścieżce audio. Nie wiemy jednak, czy są to wskazówki dotyczące fabuły Mass Effect 5, czy jedynie zmyłki lub dane wrzucone przypadkowo.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z