Zwiastun Mass Effect 5 powstał na silniku gry! Kunszt BioWare może robić wielkie wrażenie

Mass Effect 5

Wczoraj serca wielu fanów serii Mass Effect zabiły mocniej po opublikowaniu przez BioWare nowego teasera oraz tajemniczych zagadek nawiązujących do kolejnej odsłony tej cyklu. Co prawda nie jest tego zbyt wiele, ale posucha, która trawiła tę markę od lat, wyostrzyła apetyty wszystkich entuzjastów. Szczególną uwagę można by zwrócić na krótki teaser, bo twórcy zdradzili całkiem ciekawy fakt.

Deweloper BioWare potwierdza, że teaser Mass Effect 5 powstał na silniku gry

Mass Effect — teaser z okazji dnia marki

Opublikowany wczoraj teaser rozgrzał nadzieje fanów, a wśród wielu głosów zachwytu zaczęły pojawiać się pytania, czy materiał ten powstał na silniku gry. Dyrektor marki Mass Effect w jednym ze swoich wpisów na Twitterze/X przyznał, że faktycznie udostępnione wideo wykorzystuje ten sam silnik, który wykorzystany będzie przy produkcji kolejnej odsłony cyklu.

Jest to o tyle fascynujące, że ten krótki materiał prezentuje się po prostu bardzo zjawiskowo, co daje spore szanse, że Mass Effect 5 będzie jedną z tych ładniejszych produkcji.

Poza tym na profilu wspomnianego wyżej dewelopera pojawiła się grafika, która — według niektórych — prezentować może zupełnie nową bohaterkę nadchodzącej odsłony. To rozbudza wyjątkowo duże nadzieje, zwłaszcza że cały projekt owiany jest nimbem tajemnicy.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 8000 zł

BioWare zdaje się doskonale wiedzieć, jak wzbudzać zainteresowanie swoimi markami. Fanom pozostaje więc uzbroić się w jeszcze większą cierpliwość, choć nie ma co ukrywać, już teraz jest to trudne. Trzeba też pamiętać, że deweloperzy pracują nad Dragon Age 4 Dreadwolf, a w ostatnim czasie przez studio przetoczyła się fala dosyć dotkliwych zwolnień.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.