BioWare wstrzymuje sprzedaż kontrowersyjnej figurki z Mass Effecta. Fani oburzeni ukazaniem Shepard

Figurka Shepard Mass Effect

Gracze chętnie zaopatrują się we wszelkiej maści przedmioty kolekcjonerskie, które przypominają im o ulubionych produkcjach. Stanowią one nie tylko pamiątkę, ale mogą być również sposobem na wyrażenie swojej pasji czy sentymentu do gier. Dzisiaj, w związku ze swoim merchem, kanadyjski producent BioWare odpowiedzialny za stworzenie kultowej serii Mass Effect wzbudził wiele skrajnych emocji wśród graczy – do tego stopnia, że zaprezentowany przez niego produkt został wycofany ze sklepu.

Figurka martwej komandor Shepard nie przypadła do gustu graczom. BioWare wycofało przedmiot ze sprzedaży

Figurka komandor Shepard

Przedstawiona dziś przez BioWare statuetka żeńskiej wersji komandor Shepard została skrytykowana przez sporą część graczy ze względu na nieodpowiednie, według nich, przedstawienie postaci. Trzeba przyznać, że kolekcjonerska figurka uwieczniła protagonistkę w dość osobliwej pozie – twórcy wybrali bowiem moment upamiętniający śmierć Shepard w prologu Mass Effect 2. Producent szybko zareagował jednak na nieprzychylne reakcje ze strony miłośników gry i wstrzymał sprzedaż kontrowersyjnego produktu.

Poza dyskusyjną decyzją na utrwalenie tego konkretnego momentu w formie figurki gracze oburzyli się również brakiem alternatywnej wersji przedmiotu. Wielu miłośników Mass Effecta decydowało się przecież przechodzić grę męskim bohaterem i to właśnie dla nich nie został przedstawiony odpowiedni wariant. Fani serii krytykowali również powierzchowne ujęcie tematu i zbyt mały nacisk na doniosłość chwili śmierci głównej bohaterki.

Gadżet został wyceniony na 135 dolarów (około 560 złotych) i miał być dostępny w limitowanej ilości 2000 sztuk. Po wycofaniu przedmiotu ze sklepu twórcy odnieśli się również do całej sytuacji na Twitterze:

Figurka miała być elementem kolekcji uwieczniającej kluczowe i emocjonalne momenty w serii. Jednak sposób, w jaki ją ogłosiliśmy, nie oddał ani naszej idei, ani należnego uznania scenie.

@BioWareGear

Została także przekazana informacja o anulowaniu zamówień przedpremierowych i zwrocie pieniędzy za zakup produktu.

Zobacz też: Najlepsze gry singleplayer

Kup Mass Effect Edycja Legendarna

Wygląda jednak na to, że BioWare prawdopodobnie przygotuje albo odświeżony, albo całkiem nowy projekt gadżetów. Wpis na Twitterze zasugerował szerszy plan na przedmioty kolekcjonerskie z serii, więc pozostaje nam czekać na kolejne informacje od producenta.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.