MGS: Master Collection Vol. 1 bez wsparcia dla klawiatury i myszy? PC-towcy mogą nie być zadowoleni

Metal Gear Solid Master Collection

Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 zostało zapowiedziane podczas PlayStation Direct, co było miłym dodatkiem do zwiastuna remake’a Metal Gear Solid 3. Ostatnio poznaliśmy za to datę premiery kolekcji i platformy, na których się pojawi, wśród których znalazły się także komputery osobiste. Co ciekawe, pomimo PC-towego wydania przynajmniej niektóre gry mogą wcale nie wspierać natywnie klawiatury i myszy.

Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 z informacją o braku wsparcia klawiatury i myszy na Steamie

Gameplay z Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1

Informacja o braku wsparcia dla klawiatury i myszy w Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 na PC pojawiła się na karcie gry na Steamie. Sama karta została już usunięta przez Konami, więc próżno szukać jej teraz w sieci.

Tak czy inaczej, udostępniony na stronie komunikat donosił o wymogu posiadania kontrolera do gry. Miałoby to zasadniczo sens jeżeli weźmiemy pod uwagę, że większość gier z kolekcji nigdy nie została wydanych na PC-tach.

Takie rozwiązanie było już praktykowane wcześniej wśród innych deweloperów. Próżno szukać go jednak u głośniejszych tytułów wydanych w ostatnich latach.

Możemy w sumie przewidywać, że natywne wsparcie dla akcesoriów komputerowych obsłużą przynajmniej Metal Gear Solid i Metal Gear Solid 2. Te dwie części zostały opublikowane lata temu także na „blaszakach”, więc w tym przypadku nie powinno być żadnego problemu z „oryginalnym” sterowaniem.

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Kup Karta Podarunkowa Steam

Przypomnijmy, że MGS: Master Collection Vol. 1 zadebiutuje 24 października 2023 roku. Odświeżona edycja klasyków z serii będzie dostępna na PC, PS5, Nintendo Switch i Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.