Metro Awakening na nowych screenach! Deweloperzy dzielą się szczegółami na temat rozgrywki

Metro Awakening

Podczas zimowej edycji PlayStation State of Play 2024 oficjalnie zapowiedziano Metro Awakening. To pierwsza odsłona serii, która została opracowana z myślą o zestawach wirtualnej rzeczywistości. Martin de Ronde (dyrektor kreatywny) oraz Samar Louwe (reżyser gry) w najnowszym odcinku PlayStation Podcast podzielili się szczegółami na temat rozgrywki.

Metro Awakening – nowe screeny oraz wywiad z twórcami gry

Metro Awakenig

Jak informują deweloperzy, rozgrywka w Metro Awakening ma w dużym stopniu opierać się na rozbudowanej oraz wciągającej fabule. W proces tworzenia scenariusza zaangażowany został autor powieści, Dmitrij Głuchowski.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co więcej, nadchodzący tytuł ma być wierny koncepcji obowiązującej w pozostałych odsłonach. Twórcy chcą zachować zdrowy balans pomiędzy walką a etapami premiującymi skradanie się.

W głównych grach wcielamy się w Artioma, który później zostaje członkiem Zakonu Sparty. Ale w Metro Awakening nasz protagonista nie jest ekspertem od walki. Mając to na uwadze, wolniejsze tempo walki oraz narracji pasuje tu bardziej niż w oryginalnej serii Metro.

Samar Louwe (reżyser Metro Awakening)
Metro Awakening

Rozsądne korzystanie z amunicji w Metro Awakening to nie tylko dobra praktyka, ale wręcz obowiązek. Studio Vertigo Games chce zachęcić graczy do eksploracji poprzez rozmieszczenie drogocennych naboi w różnych zakątkach mapy.

Na immersję wpływa także ograniczony interfejs użytkownika. Pozostała liczba pocisków nie zostanie wyświetlona na ekranie. Zamiast tego będziemy musieli fizycznie wyjąć magazynek i policzyć dostępne łuski.

Podobnie jest w przypadku z maski przeciwgazowej. Aby z niej skorzystać, w pierwszej kolejności musimy sięgnąć za ramię, ponieważ została przymocowana bezpośrednio do noszonego plecaka.

Metro Awakening zadebiutuje w 2024 roku. Tytuł będzie kompatybilny z goglami PlayStation VR2, Meta Quest 2, Meta Quest 3 oraz Steam VR.

Źródło: Blog PlayStation

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.