Jeden z twórców gier z serii Metro zginął podczas wojny na Ukrainie

Metro Exodus

Wojna na Ukrainie trwa już od siedmiu miesięcy i niestety jak każda wojna zbiera swoje krwawe żniwo. Razem z zawodowymi żołnierzami na froncie giną także ochotnicy, którzy za wszelką cenę starają się bronić swojego kraju. Dziś dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci jednego z pracowników studia 4A Games.

Andrii „Nizrok” Korzinkin — jeden z deweloperów serii Metro zginął na froncie

Projektant rozgrywki w Remedy Entertainment — Leonid Stepanov — przekazał dziś, że jeden z deweloperów odpowiedzialnych za tworzenie serii Metro — Andrii „Nizrok” Korzinkin — zginął podczas walk na froncie. W momencie wybuchu wojny postanowił on przyłączyć się do sił zbrojnych Ukrainy. Mężczyzna odpowiedzialny był w 4A Games za tworzenie animacji do gier i w opinii wielu uważany był za najlepszego w swoim fachu.

Przeczytaj też: Najlepsze mody do GTA 5

Korzinkin był jednym z pracowników studia, który w 2014 postanowił pozostać w rodzinnym kraju, podczas gdy większość firmy została przeniesiona na Maltę. Kondolencje dla rodziny i współpracowników „Nizroka” składają gracze z całego świata.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.