Metro Exodus 2 doczeka się w tym roku zapowiedzi? Gra jest już rzekomo w pełni grywalna

Metro Exodus

Już w listopadzie 2020 roku ukraińskie studio 4A Games potwierdziło, że kolejna odsłona serii Metro znajduje się w produkcji. W zeszłym roku sytuację deweloperów skomplikowała inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Okazuje się jednak, że prace nad Metro Exodus 2 (nazwa nieoficjalna, przyjęta na potrzebę ujednolicenia treści) cały czas trwają. Co więcej, istnieje prawdopodobieństwo, że tytuł jeszcze w tym roku doczeka się oficjalnej zapowiedzi.

REKLAMA

Znany insider dzieli się informacjami na temat Metro Exodus 2 od studia 4A Games

Metro Exodus – zwiastun premierowy wersji na Xbox Series X|S

Nowymi informacjami na temat kolejnej odsłony serii Metro podzielił się Tom Henderson. Znany insider opublikował artykuł na portalu Insider Gaming, w którym poinformował, że produkcja ma być już w pełni grywalna. Zdaniem dziennikarza tytuł może zostać ujawniony w ciągu najbliższych 10 miesięcy i zadebiutować na rynku już w przyszłym roku.

Niestety Hendersonowi nie udało się zebrać zbyt wielu szczegółów na temat Metro Exodus 2. Insider przekazał jedynie, że nowa odsłona serii ma rozpocząć się od sekwencji snu, a postać sterowana przez gracza obudzi się następnie we własnej bazie. Gracze nie powinni natomiast spodziewać się rewolucji. Gameplay ma bowiem stanowić rozwinięcie pomysłów z poprzednich części.

Deweloperzy ze studia 4A Games nie odnieśli się do powyższych doniesień. Fanom marki nie pozostaje więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać oficjalnej zapowiedzi Metro Exodus 2.

Zobacz też: Najlepsze gry metroidvania

Na koniec warto przypomnieć, że ostatnia odsłona serii Metro, czyli Metro Exodus, zadebiutowała na rynku na początku 2019 roku. Produkcja dostępna jest obecnie na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Czekacie na nową grę od 4A Games? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!