Metroid Prime 2 Remaster i nowa Zelda w niedalekiej przyszłości? Nintendo może wszystkich zaskoczyć

Metroid Prime i The Legend of Zelda

Nie da się ukryć, że ten rok w przypadku Nintendo stoi przede wszystkim pod znakiem majowej premiery The Legend of Zelda Tears of the Kingdom. Jednocześnie „Czerwoni” zapowiedzieli nie tak dawno odświeżone wydanie Mario RPG, co wzbudziło niemałe zainteresowanie wśród fanów wąsatego hydraulika. Nowe doniesienia wskazują, że nie są to ostatnie słowa Japończyków w trakcie obecnych dwunastu miesięcy i niebawem możemy spodziewać się prawdziwych niespodzianek.

Nintendo może jeszcze w tym roku dowieźć dwie konkretne premiery

Podcast Last of the Nintendogs

Jak wskazuje Jeff Grubb Nintendo obecnie złapało „wiatr w żagle” i przygotowuje się do kolejnych premier. Zgodnie z jego informacjami już „niebawem” zadebiutuje odświeżone wydanie Metroid Prime 2 Echoes, a także… kolejna pozycja z cyklu The Legend of Zelda.

W przypadku tej pierwszej pozycji debiut ma nastąpić szybciej i według Grubba deweloperzy mieli skupiać się bardziej na poprawkach graficznych oraz sterowaniu. Wychodzi więc na to, że będzie to nieco skromniejsze odświeżenie niż w przypadku Metroid Prime Remastered wydanego w lutym bieżącego roku.

Osoby, które jakimś cudem czują niedosyt po premierze „Tears of the Kingdom” mogą również uważniej obserwować poczynania Nintendo, bo Jeff Grubb twierdzi, że premiera nowej gry o przygodach Linka ma mieć miejsce jeszcze w tym roku. Sytuacja robi się o tyle interesująca, iż w planach „Wielkiego N” jest ponoć tytuł niepowiązany z pozycją wydaną w maju 2023 roku.

The Legend of Zelda Tears of The Kingdom
The Legend of Zelda Tears of The Kingdom

Oznacza to, że nie będzie tutaj mowy o żadnym dodatku czy czymkolwiek podobnym. Bardziej prawdopodobne jest — wzorem serii Metroid — odświeżenie jednej ze starszych odsłon serii The Legend of Zelda.

Przeczytaj też: Router gamingowy — najlepsze modele

Są to nadwyraz ciekawe doniesienia, bo ujawniają nieco planów Nintendo, które — co do zasady — zazdrośnie strzeże swoich tajemnic. Trzeba jednak pamiętać, że są to jedynie niepotwierdzone wiadomości i do momentu ich potwierdzenia należy traktować je z rezerwą.

Kup Nintendo Switch OLED

Jeśli jednak są one prawdziwe, to „Czerwoni” szykują dla graczy naprawdę konkretne niespodzianki, które mogą być miłym zwieńczeniem generacji Nintendo Switch.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.