The Legend of Zelda Tears of the Kingdom sprzedaje się znakomicie. Niezwykle mocny start hitu od Nintendo

The Legened of Zelda Tears of The Kingdom

Dla wielu osób miniony już weekend stał pod znakiem poznawania najnowszej historii Linka opisanej w The Legend of Zelda Tears of the Kingdom. Produkcja ta jeszcze przed premierą cieszyła się niemałym zainteresowaniem, a dużo popularności dodały jej niemal jednogłośne recenzje wskazujące idealną wręcz produkcję. Oczywiście to wszystko znalazło przełożenie w wynikach sprzedażowych, które prezentują się naprawdę imponująco.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom z lepszym wynikiem sprzedażowym od Hogwarts Legacy

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom
The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez redakcję GameIndustry.biz The Legend of Zelda Tears of the Kingdom w samej Wielkiej Brytanii uzyskało wynik o 54% lepszy od i tak niezwykle popularnego Hogwarts Legacy. Sytuacja ta jest o tyle ciekawa, że produkcja od Avalanche Software dostępna była od samego początku na trzech platformach — PC, PS5, Xbox Series X|S.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Najnowsze przygody bohaterskiego Linka nawet na tle poprzednich odsłon tego cyklu również wyróżniają się pod względem sprzedaży. Okazuje się bowiem, że wydane w ubiegły piątek „Tears of the Kingdom” sprzedało się lepiej aniżeli The Legend of Zelda Breath of the Wild.

Warto jednak podkreślić, że premiera The Legend of Zelda Tears of the Kingdom nie była najlepszym startem w generacji Nintendo Switch. Miano to nadal należy do Pokemon Scarlet & Violet, które wydane zostały w listopadzie 2022 roku.

Przeczytaj też: Gry podobne do League of Legends

Biorąc pod uwagę te wszystkie informacje, musimy jasno stwierdzić, że najnowsze przygody Linka naprawdę cieszą się niemałym zainteresowaniem. Warto także pamiętać, że są to wyniki pochodzące jedynie z Wielkiej Brytanii, więc w skali całej Europy i Świata liczby te mogą być jeszcze bardziej imponujące. Na ten moment jednak „Wielkie N” postanowiło nie dzielić się oficjalnymi danymi dotyczącymi sprzedaży.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.