Xbox dogadał się z PlayStation! Sony skapitulowało i podpisało ugodę dotyczącą Call of Duty

PlayStation Xbox

Od dłuższego czasu branżę do czerwoności rozgrzewa spór o przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Wczoraj pisaliśmy, że Amerykanie są już o krok od sfinalizowania fuzji, a dzisiaj szef Xboxa przekazał fanom „Zielonych” kolejne dobre wieści. Otóż Sony podpisało z Microsoftem umowę o utrzymanie Call of Duty na konsolach PlayStation, więc w zasadzie wszyscy wygrywają.

Microsoft dogadał się z Sony, a seria Call of Duty pozostanie obecna na konsolach PlayStation

Dziś Phil Spencer poinformował za pośrednictwem Twittera, że Microsoft podpisał z Sony wiążącą umowę o utrzymanie gier z serii Call of Duty na konsolach PlayStation po przejęciu przez Amerykanów Activision Blizzard. Wygląda więc na to, że Japończycy uznali, iż dalsze próby zablokowania transakcji są bezcelowe, dlatego firma zdecydowała się „wziąć co dają”. Jest to szczególnie ciekawe, ponieważ swojego czasu Jim Ryan określał propozycję Microsoftu jako „nieadekwatną na wielu poziomach”.

Kilka miesięcy temu Phil Spencer informował, iż Microsoft zaproponował Sony 10-letnią umowę o utrzymanie Call of Duty na konsolach PlayStation. Nie wiadomo jednak, czy dzisiaj firmy podpisały właśnie taką ugodę, czy okres bytowania CoD-a na sprzęcie „Niebieskich” został wydłużony.

Przeczytaj też: Gry podobne do Heroes 3

Kup PlayStation 5

Niewykluczone jednak, że już wkrótce dowiemy się znacznie więcej; finalizacja przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft może mieć miejsce już w najbliższy piątek (21.07), dlatego nadchodzący tydzień z pewnością będzie ciekawy. Jeżeli chodzi o dzisiejsze wieści, to w zasadzie wszyscy wygrywają – Sony nie będzie już robić Microsoftowi pod górkę, a posiadacze konsol PlayStation nadal będą mieli dostęp do gier z serii Call of Duty.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.