Microsoft będzie umyślnie psuć Call of Duty na PlayStation? Tak twierdzi Sony

Call of Duty: Modern Warfare 2

Sony i Microsoft raz po raz przepychają się argumentami w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez obóz „Zielonych”. Główną kością niezgody pozostaje franczyza Call of Duty. Japończycy nie chcą dopuścić, aby seria ta trafiła do ich największych konkurentów i stwierdzili ostatnio, że spowodowałoby to umyślne tworzenie błędów na PlayStation.

Umyślnie zabugowane Call of Duty na konsolach PlayStation? Sony twierdzi, że to możliwe

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare II

Sony przekazało ostatnio CMA, że po przejęciu Call of Duty przez Microsoft, firma ta może specjalnie powodować błędy w wersji gry na PlayStation. Miałoby to na celu doprowadzenie do utraty zaufania do konsol Japończyków, co naturalnie przełożyłoby się na korzyści dla konkurencyjnego Xboxa.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe w całym tym konflikcie, Sony twierdzi, że Microsoft do tej pory nie zaproponował żadnego rozwiązania konfliktu. Przeczy to słowom Bobby’ego Koticka, który jakiś czas temu narzekał na odrzucanie prób kontaktu przez Japończyków. Z kolei przedstawiciele „Zielonych” potwierdzili, że stosowne dokumenty zostały przesłane do producentów PlayStation już w zeszłym roku.

Zobacz też: Myszka do drag click – najlepsze modele

Samo CMA również zaświadczyło w swoim raporcie, że twórcy Xboxa próbują dojść do zgody z Sony. Odpowiednia umowa na wydanie Call of Duty została już natomiast podpisana z Nintendo (i następnie podważona przez tych samych brytyjskich regulatorów), a kolejne porozumienie z NVIDIĄ zakłada wydawanie wszystkich gier Amerykanów na platformie GeForce NOW.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2370 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.