Microsoft i NVIDIA podpisują umowę! Call of Duty będzie dostępne na GeForce NOW przez przynajmniej 10 lat

NVIDIA GeForce NOW

Microsoftowi nie udało się jeszcze przejąć Activision Blizzard, ale już pracuje nad tym, aby dopełnić wszystkich formalności związanych z między innymi tym zakupem. Wcześniej zostaliśmy poinformowani, że „gigant z Redmond” podpisał umowę z Nintendo, na mocy której jego gry znajdą się w ofercie Switcha. Teraz dowiedzieliśmy się też, że podobne warunki uzgodniono z NVIDIĄ.

Umowa pomiędzy Microsoftem a NVIDIĄ. Call of Duty i inne gry na GeForce NOW przez przynajmniej 10 lat

O uzgodnieniu warunków umowy pomiędzy Microsoftem a NVIDIĄ poinformował Phil Spencer za pośrednictwem Twittera. Na mocy porozumienia między obiema firmami, PC-towe gry stworzone przez studia należące do Microsoftu (wliczając w to Activision Blizzard, gdy spółka zostanie już przejęta) będą ukazywać się przez co najmniej 10 lat na usłudze streamingowej GeForce NOW.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

NVIDIA jest już drugą firmą, która zgodziła się na taki układ. Wcześniej podobnie postąpiło Nintendo – Gabe Newell uznał z kolei, że jego Steam nie potrzebuje podobnych kontraktów.

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł – najlepsze modele

Informacje o porozumieniu Microsoftu, NVIDII i Nintendo pojawiły się w szczególnym momencie. Dziś bowiem przedstawiciele „Zielonych” stawili się na przesłuchaniu przed regulatorami antymonopolowymi Unii Europejskiej, gdzie odpowiadali na pytania dotyczące przejęcia Activision Blizzard. Być może najnowsze ustalenia pomogły im w wyjaśnieniach składanych przed europejskimi urzędnikami.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2329 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.