Microsoft nie zobowiązał się do debiutu gier Bethesdy na wielu platformach. Komisja Europejska wyjaśnia sytuację

Microsoft może mieć znacznie większe problemy z przejęciem Activision Blizzard, niż mogliśmy się początkowo spodziewać. W zeszłym tygodniu Federalna Komisja Handlu złożyła pozew przeciwko historycznej transakcji. FTC zarzuciło wtedy Microsoftowi kłamstwo w kwestii gier Bethesdy.

Microsoft nie dopuścił się kłamstwa

Microsoft
Microsoft

Przy okazji pozwu pojawiła się informacja, że Microsoft zobowiązał się do wydania gier Bethesdy na różnych platformach i nie dotrzymał tej obietnicy. Wzbudziło to obawy w FTC i stało się jednym z powodów ich decyzji w sprawie przejęcia Activision Blizzard.

Teraz okazuje się jednak, że Microsoft nie dopuścił się kłamstwa. Sytuację wyjaśniła Komisja Europejska. Zakup ZeniMaxu został zaakceptowany bez żadnych warunków. Zdaniem Komisji transakcja ta nie naruszała zasad konkurencji i Microsoft nie musiał zobowiązywać się do niczego.

Przeczytaj też: Najlepsze straszne gry

W kolejnych kilku dniach powinniśmy dowiedzieć się, czy wyklarowanie tego nieporozumienia wpłynie jakoś na decyzję FTC. Może tym razem pewne zobowiązania Microsoftu byłyby w stanie przekonać Komisję Handlu do zaakceptowania przejęcia Activision Blizzard.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.