Brytyjski organ regulacyjny prosi ludzi o opinie w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Microsoft Xbox + Activision Blizzard

W ostatnim czasie informowaliśmy, że CMA pozostawało niewzruszone na odpowiedzi Microsoftu w sprawie przejęcia Activision Blizzard. Amerykański gigant postanowił kolejny raz ustosunkować się do obaw brytyjskich urzędników, podkreślając dominację Sony na konsolowym rynku. Teraz przedstawiciele organu regulacyjnego postanowili podjąć dość nietypowy krok i zapytać społeczeństwo co sądzi na temat tej transakcji.

CMA chce „dobrze zrozumieć działalności organizacji”, zanim wyda wyrok w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Xbox Activision
Gry Activision Blizzard, które może przejąć Microsoft Xbox

CMA zachęca wszystkich zainteresowanych do składania wniosków dowodowych dotyczących zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. Oficjalnie organ ten chce dać członkom swojego społeczeństwa możliwość podzielenia się swoją opinią na ten temat i jednocześnie zyskać szerszy pogląd na całą transakcję. Następnym krokiem urzędników ma być dogłębna analiza wszystkich opinii, a potem „przesłuchanie” zarówno Microsoftu jak i Activision Blizzard.

Przeczytaj też: Najlepsze gry RPG

W internecie niemal od razu pojawiły się komentarze zarzucające urzędnikom, że nie znają się oni na branży, a takie działania wcale nie przyniosą zamierzonego skutku. Wiele osób słusznie zauważa, że napływające argumenty będą w pełni stronnicze i zależne od tego, kto jaką konsolę posiada. W tej sytuacji jednak trzeba pamiętać, że nie jest to głosowanie, a jedynie konsultacje i ostateczna decyzja i tak należeć będzie do brytyjskich oficjeli.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.