Xbox z szansą na rekordowe Święta! Call of Duty: Modern Warfare 3 to tylko wierzchołek góry lodowej

Xbox logo

Każdy wie, że okres świąteczny to wyjątkowy czas dla producentów gier oraz konsol. To wtedy notują oni największy przychód. Tymczasem tegoroczne Święta zapowiadają się dla Xboxa świetnie i nie chodzi tutaj tylko o Call of Duty: Modern Warfare 3.

Prezes Microsoftu o Call of Duty: Modern Warfare 3 i pozostałych grach Xboxa

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare 3

Ostatnio Microsoft przeprowadzał rozmowę dotyczącą finansów firmy. Jej prezes Satya Nadella naturalnie poruszył temat Call of Duty: Modern Warfare 3 – które zostało przez niego nazwane grą first-party – oraz pozostałych produkcji sektora gamingowego.

Z niecierpliwością czekamy na jedną z naszych najmocniejszych świątecznych obsad gier first-party w historii, w tym na nowe tytuły, takie jak Call of Duty: Modern Warfare 3 i Forza Motorsport.

Satya Nadella

Dalej wspomniał też o pozostałych markach. Ogółem „Zieloni” mają mieć aż 13 różnych franczyz, które będą warte ponad miliard dolarów.

Będziemy mieć 13 franczyz wartych ponad miliard dolarów – od Candy Crush, Diablo i Halo, po Warcraft, Elder Scrolls i Gears of War. Satya Nadella

Nie ulega wątpliwości, że przed Microsoftem stoi realna szansa na największy zarobek w okresie świątecznym w historii. Sprzedaż może zostać napędzona nie tylko przez premierę Modern Warfare 3, ale też dzięki grom mobilnym pododdziału King, poprzednim tytułom ekskluzywnym czy usługom i abonamentom w postaci Xbox Game Pass oraz World of Warcraft.

Zobacz też: Gry na nudę

Najprawdopodobniej Excel zaświeci się więc na zielono nie tylko ze względu na logo Xboxa w rogu arkusza kalkulacyjnego. Wydaje się, że przy tak potężnych zasobach jest to wręcz nieuniknione.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.