Microsoft i Inworld AI szykują prawdziwą rewolucję w tworzeniu gier! Narrative Graph może naprawdę namieszać

Narrative Graph

Trendy rynku technologicznego przekładają się coraz bardziej na branże grową i widać to po coraz większym zainteresowaniu, jakie wzbudzają możliwości sztucznej inteligencji. Nawet ostatnie GDC 2024 przyniosło nam całkiem interesującą nowinkę od NVIDII jaką jest technologia ACE bazująca właśnie na AI. Teraz otrzymaliśmy materiał prezentujący to, co może dla deweloperów przygotować Microsoft we współpracy z firmą Inworld AI.

Narrative Graph — efekt prac Inworld AI i Microsoftu może znacząco pomóc wielu deweloperom

Prezentacja narzędzia Narrative Graph

Efektem wspólnych działań Microsoftu oraz Inworld AI jest narządzie Narrative Graph, które ma pozwalać deweloperom na wprowadzanie scenariuszy projektów oraz gotowych skryptów, które potem — dzięki AI — będzie wzbogacane o narrację. Oczywiście program przewiduje opcje wyboru, czyli tzw. drzewka oraz rozgałęzianie się fabuły na różne ścieżki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ciekawie prezentuje się tutaj opcja tworzenia dialogów oraz udźwiękowiania ich za pomocą sztucznej inteligencji. Dzięki temu scenarzyści mieliby większe możliwości podglądu tego, w którą stronę może rozwijać się przygotowana przez nich fabuła i wybierać najciekawsze i najsensowniejsze opcje.

Zastosowanie Narrative Graph może być więc niezwykle szerokie i będzie on w stanie znacząco ułatwić życie wielu deweloperom. Może się to okazać szczególnie przydatne w przypadku złożonych gier, które mają cechować się właśnie rozgałęzioną fabułą. Warto więc na rozwój tego narzędzia obserwować, bo rzeczywiście może ono konkretnie namieszać.

Według Inworld AI prace nad Narrative Graph dobiegają końca, a planowane udostępnienie tego deweloperom wyznaczono właśnie na ten rok. Jesteście ciekawi, jak owo narzędzie się sprawdzi? Może podchodzicie do tego sceptycznie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: YouTube: Inworld AI

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.