[Akt.] Kontroler Xboxa z dotykowym panelem? Microsoft zarejestrował nowy wniosek patentowy

Kontroler bezprzewodowy Xbox Series (kolor Robot White)

Ostatni patent Microsoftu zawiera ciekawe informacje dotyczące rozwoju kontrolerów Xbox. Okazuje się bowiem, że „gigant z Redmond” testuje jedną ciekawą funkcję, którą jest dotykowy ekran. Dokument opisuje także kompatybilność z urządzeniami zewnętrznymi za pomocą aplikacji.

Microsoft złożył nowy patent dotyczący kontrolerów Xbox

Microsoft - patent dotyczący kontrolerów Xbox
Rysunek patentowy kontrolera Xbox z panelem dotykowym

Najciekawszy w nowym patencie kontrolera Xbox jest zdecydowanie dotykowy ekran. Umieszczone na powyższym rysunku ikony wskazują, że umożliwiałby on dostęp do zakładki z osiągami (być może chodzi tu o postęp gracza lub też wydajność konsoli), łatwiejszą komunikację poprzez social media czy też konfigurację ustawień audio.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na tym jednak nie koniec opisanych nowości. Dokument wspomina również o kompatybilności z urządzeniami zewnętrznymi takimi jak smartfony za pomocą dedykowanej aplikacji.

Zobacz też: Sposoby na tani PS Plus

Sam fakt złożenia patentu nie oznacza oczywiście, że opisane w nim rozwiązania zostaną z pewnością wdrożone. To nie pierwszy przypadek, gdy Microsoft opracowuje różne drogi rozwoju swoich kontrolerów i następnie zastrzega sobie do nich prawa.

Aktualizacja – 30.03.2022, 11:17

Tom Warren za pośrednictwem Twittera poinformował, że opisywany patent został w istocie złożony nie przez Microsoft, a… Turtle Beach.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2359 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.