Microsoft zacznie wydawać swoje „eksy” na PS5 i Nintendo Switch? Nowe pogłoski dają sporo nadziei

Xbox PS5 i Nintendo Switch

W ostatnim czasie temat wydawania przez Microsoft swoich dotychczasowych tytułów ekskluzywnych na innych platformach coraz częściej przewija się przez łamy branżowych portali. Najwięcej plotek, sugestii i domysłów dostarcza Hi-Fi Rush od Tango Gameworks, które zdaje się pierwszą grą, jaka trafi też na Nintendo Switch. Plany giganta z Redmond mogą być jednak nieco bardziej ambitne.

Microsoft może wydać Hi-Fi Rush i Sea of Thieves na zupełnie konkurencyjnych konsolach

Według najnowszych doniesień w bazie danych Hi-Fi Rush znalazły się zupełnie nowe grafiki, które swoją kolorystyką nawiązują nie tylko do Nintendo Switcha, ale także PS5. Mowa bowiem o czerwonych i jasnoniebieskich plikach, które dość mocno zdają się nawiązywać właśnie do konkurencyjnych platform.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wiele osób, które początkowo zobaczyło te grafiki, stwierdziło, iż po prostu mamy styczność z kolejnym żartem lub fake newsem. Tutaj jednak do sprawy wkroczył Tom Warren z redakcji The Verge, który potwierdził, że ów grafiki faktycznie pojawiły się bazie danych gry.

Co ciekawe, to nie tylko Hi-Fi Rush ma pojawić się na konkurencyjnych ekosystemach. Podobny los ma czekać popularne swego czasu Sea of Thieves, które najwidoczniej zmierza na konsole PlayStation 5. W tym przypadku wieści te przekazał Stephen Totilo, a potem potwierdził je Jez Corden, a więc dziennikarz Windows Portal.

Oczywiście nadal operujemy jedynie na plotkach i pogłoskach, które niczym nie zostały potwierdzone. Jak jednak słusznie zauważa przytaczany wyżej Tom Warren „nie ma dymu bez ognia”, czyli rzeczywiście coś może być na rzeczy. Kiedy dowiemy się czegoś więcej w tej sprawie? Możliwe, że Microsoft zaskoczy nas już niebawem.

Źródło: Twitter/X: Idle Sloth, Twitter/X: Tom Warren

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.