Xbox Marketplace jednak nie zostanie zamknięty. Microsoft tłumaczy, że doszło do pomyłki

Xbox 360-logo-konsole

Wczoraj na światło dzienne wyszła informacja jakoby ostatnie ograniczenia sprzedaży gier w sklepie Xbox Marketplace wiązały się z rychłym zamknięciem tej platformy. Według oficjalnego komunikatu zamieszczonego wczoraj na stronie Microsoftu miało to nastąpić już w maju 2023 roku. Korporacja postanowiła odnieść się do całej sytuacji i wyjaśniła całe zajście. Na szczęście dla wielu osób żadnego zamykania usługi nie będzie, a przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Komunikat o zamknięciu Xbox Marketplace pojawił się na oficjalnej stronie Microsoftu w wyniku błędu

Według rzecznika prasowego Microsoftu wczorajsza informacja o planowanym na maj 2023 roku zamknięciu sklepu Xbox Marketplace okazała się nieaktualna, a publikacja jest „wynikiem pomyłki”. Oznacza to, że platforma do zakupu gier nadal będzie aktywna i gracze nadal będą mogli nabywać poprzez nią interesujące ich produkcje.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przedstawiciel giganta z Redmond potwierdził jednak, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami niektóre produkcje, do tej pory dostępne w tym sklepie zostaną usunięte wraz z dniem 7 lutego 2023 roku. Na liście gier, które znikną z tej platformy, znalazły się m.in. Dark Souls, Left 4 Dead, CS:GO czy Far Cry 2.

Przeczytaj też: Najlepsze klawiatury mechaniczne do 100 zł

Wiele osób, które do tej pory korzystają aktywnie z Xboxów 360, może odetchnąć z ulgą i nie martwić się, że zostaną pozbawieni dostępu do oficjalnego sklepu firmy. Niektórzy internauci zaczęli spekulować, że wczorajszy komunikat był próbą „badania rynku”, która miała na celu ocenić reakcję graczy na zamknięcie oficjalnej platformy dystrybucyjnej dla konsol Xbox 360.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.