Microsoft wycofa 39 klasyków ze sprzedaży! Z polskiego rynku zniknie wiele perełek

Xbox 360

Gry z czasów siódmej generacji konsol (Xbox 360 i PS3) do dziś cieszą się wśród wielu osób dużą popularnością i uznaniem. Niestety, Microsoft udostępnił informację, że aż 39 różnych produkcji i dołączanych do nich DLC zniknie z Xbox Marketplace. Na nieszczęście graczy, w zestawieniu znalazły się także prawdziwe perełki.

Microsoft usuwa z polskiego rynku 39 gier dostępnych do tej pory w Xbox Marketplace na konsolach Xbox 360

Gry na Xbox 360
Gry na Xbox 360

Decyzja o usunięciu gier z Marketplace dla konsol Xbox 360 może również negatywnie odbić się na posiadaczach konsol Xbox One oraz Xbox Series X|S. Możliwe jest, że niektóre z tych tytułów nie będą dostępne do zakupu i uruchomienia nawet we wczesnej kompatybilności.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto podkreślić, że lista pozycji, które zostaną usunięte, jest różna dla każdego regionu. Polskie zestawienie gier przeznaczonych do wycofania ze sprzedaży w Xbox Marketplace prezentuje się następująco:

 1. Assassin’s Creed Brotherhood;
 2. Assassin’s Creed III;
 3. Assassin’s Creed IV;
 4. Assassin’s Creed Liberation HD;
 5. Blood of the Werewolf;
 6. Blue Dragon;
 7. Breakdown;
 8. Call of Duty: Advanced Warfare;
 9. Call of Duty: Ghosts;
 10. Castle Crashers;
 11. Cloning Clyde;
 12. Counter-Strike: GO;
 13. Dark Souls;
 14. Darksiders II;
 15. DAYTONA USA;
 16. Defense Grid;
 17. Far Cry 2;
 18. Iron Brigade;
 19. Jet Set Radio;
 20. Left 4 Dead;
 21. Left 4 Dead 2;
 22. LIMBO;
 23. Lost Odyssey;
 24. Mass Effect 2;
 25. MONOPOLY DEAL;
 26. Mutant Blobs Attack;
 27. Outpost Kaloki X;
 28. Peggle 2;
 29. Phantom Breaker:Battle Grounds;
 30. Prince of Persia;
 31. R.U.S.E.;
 32. Sega Vintage Collection: Alex Kidd & Co.;
 33. South Park: The Stick of Truth;
 34. Spelunky;
 35. SplinterCellConviction;
 36. Star Wars Battlefront;
 37. Star Wars KOTOR 2;
 38. The Orange Box;
 39. The Raven Episode 1.

Co ważne, to fakt, iż gry pozostaną dostępne do zakupu tylko poprzez Xbox Marketplace wyłącznie do 7 lutego 2023 roku. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że tytułów tych nie da się już kupić bezpośrednio poprzez Xbox Store, więc jeśli ktoś chce nabyć wspomniane produkcje, to musi wyciągnąć z szafy swojego Xboxa 360 lub bezpośrednio odwiedzić stronę Xbox Marketplace.

Przeczytaj też: Najlepsze polskie gry

Oczywiście osoby, które już wcześniej zakupiły swoje egzemplarze gier, nie muszą się martwić, że zostaną one im usunięte, te naturalnie pozostaną nietknięte w bibliotekach. Niemniej jednak jest to bardzo dziwny ruch ze strony Microsoftu i wiele osób spekuluje, że powodem takiego działania jest wygasanie obowiązujących licencji dystrybucyjnych.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.