Microsoft odpowiada na wieści o anulowaniu wersji Redfall na PS5. Pojawił się oficjalny komunikat

Redfall

Dwa dni temu informowaliśmy, że według dyrektora kreatywnego Arcane Stuidos, Redfall miał pojawić się również na PS5, jednak po zakupie Betheesdy przez Microsoft wersja ta została anulowana. Wieści te wywołały wśród graczy sporo dyskusji i wątpliwości w zapewnienia giganta z Redmond co do udostępniania gier dla wszystkich graczy. W obliczu tego korporacja postanowiła opublikować stosowne oświadczenie.

Oświadczenie Microsoftu nie odpowiada konkretnie na domniemane usunięcie wersji Redfall na PS5

Redfall
Redfall

W komunikacie przesłanym redakcji Gamespot rzecznik Microsoftu stwierdził, że korporacja „nie zabrała żadnej gry z PlayStation”. Jednocześnie podkreślił on, że jest wręcz przeciwnie, a od czasu przejęcia ZeniMax i Bethesdy, bo zasięg gier tych firm znacznie się powiększył.

Nie wycofaliśmy żadnych gier z PlayStation. W rzeczywistości rozszerzyliśmy zakres gier, które wysłaliśmy na PlayStation Sony od czasu przejęcia ZeniMax, a pierwsze dwie gry, które wysłaliśmy po zamknięciu, były exclusivami PlayStation 5.

Rzecznik Microsoftu

Jest to oczywiste nawiązanie do Deathloop i Ghotwire Tokyo, gdzie pierwsza z tych produkcji początkowo pojawiła się na PS5 i PC, potem zaś na konsolach Xbox. W przypadku drugiego tytułu jest podobnie, bo jego debiut na konsolach Xbox Series X|S zaplanowany jest na 12 kwietnia 2023 roku, wersja na PC i PS5 zadebiutowała około rok temu.

Deathloop
Deathloop

Rzecznik odniósł się również kwestii gier wydanych przed marcem 2021 roku, kiedy to Microsoft przejął ostatecznie Zenimax i Bethesdę. Zaznaczył on, że od tego czasu na PlayStation nadal pojawiają się aktualizacje zawartości dla gier od tego wydawcy. Dobrym tego przykładem może być chociażby The Elder Scrolls Online, które nadal otrzymuje patche oraz dodatki z nową zawartością na konsolach Sony.

Podany został także przykład innej marki, która obecnie znajduje się w rękach Microsoftu, czyli Minecrafta. W oświadczeniu znalazło się stwierdzenie, iż od momentu przejęcia tego IP jego światowy zasięg znacznie się powiększył.

Wszystkie gry, które były dostępne na PlayStation, gdy przejęliśmy ZeniMax w marcu 2021 roku, są nadal dostępne na PlayStation, a my nadal robiliśmy aktualizacje zawartości na PlayStation i PC. Zawsze mówiliśmy, że przyszłe decyzje dotyczące dystrybucji gier ZeniMax na inne konsole będą podejmowane indywidualnie.

Rzecznik Microsoftu

Przeczytaj też: Monitor do 1000 zł — najlepsze modele

Na koniec przekazał on, iż Microsoft zawsze podkreślał, że decyzje dotyczące wydawania nowych gier od Zenimax i Bethesdy na innych ekosystemach będą podejmowane indywidualnie dla każdej sprawy.

Dla niektórych graczy nadal nie jest to wyczerpujące oświadczenie, bo ostatecznie nie odnosi się w żaden sposób do wieści o anulowaniu przez Microsoft wersji Redfall na PlayStation 5. Inni zaś wskazują, że w całej sytuacji nie ma nic złego, bo ostatecznie wersja dedykowana konsolom Sony nie została oficjalnie zapowiedziana, więc gigant z Redmond ma w tej kwestii zupełnie „czyste ręce”.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.