Microsoft zadowolony z działań kongresu w sprawie Sony. Firma ma dość antykonkurencyjnych ruchów

PlayStation Xbox

Wczoraj amerykańscy politycy oskarżyli Sony o nieuczciwe praktyki wobec Xboxa na japońskim rynku gier. Tymczasem Microsoft zareagował na ostatnie działania polityków. Rzecznik amerykańskiej firmy wyraził zadowolenie z nagłaśniania działań japońskiej korporacji przez kongresmenów.

Rzecznik firmy Microsoft wyraża zadowolenie z działań kongresmenów w sprawie Sony

Przypomnijmy, że według tekstu opublikowanego na twitterowym koncie Xbox News for Koerans czwórka amerykańskich kongresmenów zarzuciła Sony nie tylko płacenie za wyłączność niektórych produkcji, ale także za blokowanie niektórych gier third-party na konsolach Xbox. Japończycy chcą mieć pewność, że deweloperzy będą omijali konsolę Microsoftu. W dokumencie zaznaczono także, że strategia, w której Sony zwalcza Xboxa na japońskim rynku, może negatywnie wpływać na handel w taki sam sposób jak „wysokie taryfy i bariery pozataryfowe”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sony nie skomentowało całej sprawy. Natomiast firma Microsoft postanowiła po raz pierwszy odnieść się do tej sytuacji. Rzecznik amerykańskiej firmy nie ukrywa zadowolenia z działań nagłaśniających nieuczciwe praktyki japońskiej korporacji.

W oświadczeniu dla Axios David Cuddy, rzecznik Microsoftu, napisał:

„Antykonurencyjna działaność Sony zasługuje na dyskusję. Z zadowoleniem przyjmujemy dalsze dochodzenie w celu zapewnienia równych szans w branży gier wideo.”

David Cuddy

Warto zauważyć, że producent konsol Xbox już jakiś czas temu skarżył się na działania Japończyków. Dlatego zadowolenie firmy Microsoft nie powinno dziwić.

Z tekstu Axios możemy również wyczytać, że członkowie Izby Reprezentantów proszą, aby kwestia Sony została poruszona z japońskim rządem i sprawdziła „dodatkowe bariery” dla amerykańskich firm w dostępie na rynku gier w Japonii.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Minecraft

Na sam koniec dodajmy, że oskarżenia, które wysunęli amerykańscy kongresmeni, nie są poparte żadnymi dowodami. Pozostaje czekać na oficjalne dochodzenie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.