Microsoft szuka sposobów na oszczędzanie energii. Gry na PC i Xbox mogą dostać specjalne opcje graficzne

Xbox Series X

Podczas gdy Sony buduje coraz większą ekscytację PlayStation VR2, Microsoft przygląda się sytuacji na świecie i powoli dochodzi do wniosku, że gry muszą się zmienić. Nowy kwestionariusz w aplikacji Xbox Insider sugeruje powstanie opcji graficznej stworzonej w celu oszczędzania energii.

Microsoft pozwoli oszczędzać więcej energii w grach PC i Xbox?

Xbox Series X
Xbox Series X

Zainteresowanie tematem oszczędzania energii Microsoft wyraził już w jednej z ostatnich aktualizacji Xbox Series X|S. Dzięki wprowadzonej zmianie gracze mogą w opcjach zasilania podejrzeć, ile dokładnie energii zaoszczędzą, przełączając się pomiędzy różnymi trybami konsoli.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Redaktor WindowsCentral w ankiecie aplikacji Xbox Insider zauważył, że Microsoft może planować wprowadzenie podobnych funkcji do swoich gier. Kwestionariusz wspomina o możliwości włączenia trybu, który w zamian za dodatkowe klatki i wyższą rozdzielczość pozwoli oszczędzić więcej energii.

Przeczytaj też: Kody do The Sims 4

Ankiety nie są oczywiście oficjalną zapowiedzią nowych funkcji. Microsoft na razie bada prawdopodobnie zainteresowanie graczy i weźmie pod uwagę reakcję swoich fanów, podejmując decyzję. Wspomniany kwestionariusz bierze pod uwagę bardzo wiele aspektów, w tym nazwę planowanej funkcji oraz jej wpływ na zakup gry.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.