Microsoft podnosi ceny gier na Xbox Series X|S! Za Starfield, Redfall i nową Forzę zapłacimy więcej

Xbox Games

Microsoft oficjalnie ogłosił wzrost cen gier na Xbox Series X|S. Co prawda gigant z Redmond długo wstrzymywał się z tą decyzją, to ostatecznie do nowych produkcji Zielonych będziemy musieli dopłacić ok. 50 zł. 

Microsoft ogłosił wzrost cen gier AAA na Xbox Series X|S — zapłacimy więcej za wyższą jakość

Rozgrywka w Forza Motorsport

Już na początku 2023 roku premierowe ceny gier na Xbox Series X|S wzrosną  z $60 do $70, co przekłada się na podwyżkę o około 50 zł. Zmiana dotyczy tytułów AAA z kuźni Microsoftu, ale za nią prawdopodobnie pójdą kolejni wydawcy. Nie została też podana konkretna data, jednak możemy zakładać, że już za pierwsze produkcje wydane przez Zielonych w 2023 zapłacimy więcej.

Wzrost cen został zapowiedziany już jakiś czas temu przez Phila Spencera, jednak Microsoft nie chciał wprowadzać tego planu w życie przed świętami. Zgodnie z podanymi informacjami kolejne produkty mają być lepsze, większe i bardziej dopracowane, przez co wymagają większego nakładu środków od strony twórców. Dlatego wraz z wartością sklepową ma pójść wyższa jakość.

Zobacz też: Jak sprawdzić, czy telewizor ma DVB-T2 HEVC

Innymi słowy, będziemy musieli zapłacić więcej za gry takie jak Starfield, Redfall i nowa Forza Motorsport. Na szczęście jeszcze nie zapowiada się na podwyższenie cen Xboxów Series X|S. Dajcie znać, co myślicie o takiej zmianie i czy skusicie się na kolejne premiery od Microsoftu w 2023 roku! 

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!