Microsoft powodem braku gier Square Enix na Xboxach? Tajemnicze kulisy napięcia pomiędzy firmami

Final Fantasy VII Remake

Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy o swego rodzaju napięciu powstałym pomiędzy Microsoftem a Square Enix. Wiadomość ta została opracowana na podstawie tekstu opracowanego przez jednego z dziennikarzy, który teraz przedstawił w tej sprawie kolejne ciekawe doniesienia. Z jego źródeł wynika bowiem, że przynajmniej część winy za wszelkie powstałe nieporozumienia może leżeć po stronie producentów Xboxów.

Dlaczego gry Square Enix omijają Xboxy? Winny może być sam Microsoft

Not what I've heard. 💅

— Jez (@JezCorden) April 6, 2023

Not what I've heard. 💅

— Jez (@JezCorden) April 6, 2023

Najnowsze informacje w sprawie napiętych relacji Microsoftu oraz Square Enix ponownie przedstawił Jez Corden, dziennikarz Windows Central. Ich podstawą jest niedługi dialog redaktora z jednym z użytkowników Twittera.

Corden odniósł się bowiem krótko na zarzuty fana twierdzące, że cały ten spór nie został w większości spowodowany przez Microsoft. Odpowiedź była lakoniczna, ale za to daje do myślenia.

Tym bardziej że w całej sprawie pojawia się również Sony. Zdaniem Amerykanów to właśnie producent PlayStation stał za zablokowaniem wydania części z popularnych gier studia na ich platformach, takich jak Final Fantasy XVI.

Zobacz też: Lekki laptop – najlepsze modele

Jez Corden nie ujawnił jednak w jaki konkretnie sposób Microsoft mógłby być winny brakowi produkcji Square Enix na Xboxach. Wszystko wskazuje więc na to, że nadal musimy czekać na kolejne doniesienia w tej kwestii.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.