Microsoft twierdzi, że pozew FTC jest nielegalny! Kolejna odsłona sporu o przejęcie Activision Blizzard

Microsoft Activision Blizzard

Spór między Microsoftem a Federalną Komisją Handlu przybiera na sile. Gigant z Redmont właśnie stwierdził, że wystosowany przeciw niemu przez FTC pozew jest niezgodny z konstytucją USA. To już kolejna odsłona długiego sporu o przejęcie Activision Blizzard.

Microsoft: Pozew FTC w sprawie przejęcia Activision Blizzard jest niezgodny z konstytucją

In Microsoft 37pg response to the FTC Microsoft states the FTC approach to the ABK merger is unconstitutional and violates Articles II, III and their right to Equal Protection under the Fifth Amendment pic.twitter.com/t9FQjZEc3P

— Post Up (@PostUp_bbb) December 23, 2022

In Microsoft 37pg response to the FTC Microsoft states the FTC approach to the ABK merger is unconstitutional and violates Articles II, III and their right to Equal Protection under the Fifth Amendment pic.twitter.com/t9FQjZEc3P

— Post Up (@PostUp_bbb) December 23, 2022

Przypomnijmy, że na początku grudnia FTC oficjalnie wystosowało pozew w celu zablokowania przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Według amerykańskich urzędników zajmujących się m.in. nieuczciwą konkurencją taka transakcja poważnie zachwiałaby równowagą na rynku gier. Teraz twórca Xboxów odniósł się do tego oficjalnie, stwierdzając, że próba zablokowania zakupu Activision Blizzard stoi w sprzeczności z amerykańską konstytucją. Mówiąc konkretniej, pozew narusza artykuły drugi i trzeci oraz piątą poprawkę ustawy zasadniczej USA.

Istotne jest, że Microsoft nadal nie chce zdecydować się na otwartą i pełną walkę z rządem Stanów Zjednoczonych. Potwierdza to oświadczenie przesłane do The Verge przez prezesa Microsoftu, Brada Smitha.

Nawet będąc pewnym co do naszej sprawy, pozostajemy otwarci na pomysłowe, chroniące konkurencję, klientów i pracowników sektora technologicznego rozwiązanie sporu z regulatorami. Z historii naszych wcześniejszych pozwów nauczyliśmy się, że drzwi na znalezienie przynoszącego wszystkim korzyści porozumienia nigdy się nie zamykają.

Brad Smith

Zobacz też: Telefon gamingowy – najlepsze modele

Wydaje się więc, że Microsoft nadal liczy na polubowne rozwiązanie sprawy. Jeżeli to się nie uda, o losie całego konfliktu i co za tym idzie zakupu Activision Blizzard, zadecyduje sąd.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z