Microsoft rozważał przejęcie Square Enix. Zakup miał wzmocnić Xboxa na azjatyckich rynkach

Square Enix Xbox

Dzięki wytoczonej przez FTC rozprawie przeciwko Microsoftowi ujawniono, że „gigant z Redmond” myślał o przejęciu kilku różnych firm działających w branży gier. Teraz dowiedzieliśmy się natomiast, iż na liście tej znajdowało się również Square Enix. Jak napisano w wewnętrznych dokumentach, ruch ten mógłby wzmocnić ekosystem Xboxa na kilka różnych sposobów.

Microsoft mógł przejąć Square Enix?

Square Enix
Square Enix

Zgodnie z dokumentacją, Microsoft mógł przejąć Square Enix ze względu na trzy różne czynniki. Pierwszym jest wzmocnienie Xboxa na rynkach azjatyckich, gdzie „Zieloni” tradycyjnie nie radzą sobie najlepiej w porównaniu do Europy czy Stanów Zjednoczonych.

Innym naturalnym powodem transakcji miałoby być dodanie gier japońskiego giganta do biblioteki Xbox Game Pass. Wystarczy wyobrazić sobie, jak wielkim wzmocnieniem usługi byłyby marki pokroju Final Fantasy.

Trzecim i najmniej spodziewanym argumentem była chęć zdobycia znaczącej pozycji na stale rosnącym rynku mobilnym. Transakcja miałaby mianowicie pomóc w „przyszłych ofertach Game Passa na wyłączność na urządzenia mobilne”.

Połączenie solidnego, natywnego dla urządzeń mobilnych portfolio Square Enix z naszym własnym mogłoby potencjalnie pomóc nam stworzyć natywną dla urządzeń mobilnych jednostkę SKU Xbox Game Pass.

Wewnętrzna dokumentacja Microsoftu

Zobacz też: Komendy do The Sims 3

Kup Xbox Series X

Przypomnijmy, że Square Enix nie jest jedynym sporym wydawcą, który został wymieniony przez Microsoft w kwestii ewentualnych przejęć. Innym takim przykładem jest m.in. Sega, której gry potencjalnie trafiałyby do subskrypcji Xboxa już w dniu premiery.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.