Microsoft przedstawia najnowsze wyniki finansowe. Są one przyzwoite, ale sprzedaż Xboxów spadła

Xbox

Wczoraj Microsoft podzielił się wynikami za ostatni kwartał roku finansowego kończącego się dokładnie 30 czerwca. Mimo tego, iż ogólne wyniki są przyzwoite, to jednak warto zauważyć, że dział Xbox nie osiągnął zakładanych zysków.

Xbox Series X|S z mniejszym zainteresowanie w tym kwartale

Here's Microsoft's FY 2022 Q4 result press release.

I'll be back in around an hour to cover its conference call!https://t.co/K5nOJb1YKx

— Dom (@DomsPlaying) July 26, 2022

Here's Microsoft's FY 2022 Q4 result press release.

I'll be back in around an hour to cover its conference call!https://t.co/K5nOJb1YKx

— Dom (@DomsPlaying) July 26, 2022

Microsoft w czwartym kwartale 2022 roku finansowego wygenerował 51,9 mld dolarów przychodu, czyli o 0,5 miliarda dolarów mniej, niż pierwotnie zakładali analitycy. Taki obrót spraw jest prawdopodobnie podyktowany ciężką sytuacją na świecie spowodowaną chociażby wojną na Ukrainie czy szalejącą inflacją.

259 mln dolarów ze wspomnianego już przychodu wynoszącego 51,9 mld dolarów wygenerował dział Xboxa. O ile przychody Microsoftu wzrosły o 12% względem analogicznego okresu w ubiegłym roku, tak zysk ze sprzedaży sprzętów oznaczonych marką Xbox spadł o 11%. Warto wspomnieć jeszcze o mniejszym zainteresowaniu grami wydawanymi przez Microsoft oraz abonamentami Xbox – przychody z nich spadły odpowiednio o 7% i 6%.

Sprawdź także: Najlepsze gry na Xbox 360

Dyrektor generalny Microsoftu – Satya Nadella – stwierdził natomiast, że Xbox Series X|S już od 3 kwartałów z rzędu cieszy się większymi zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych niż główny rywal – PS5. W regionie Ameryki Północnej to Xbox jest w ostatnim czasie liderem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z