Microsoft zachwycony Asus ROG Ally. Konsola niemal idealna?

Asus ROG Ally

Asus ROG Ally to fenomen ostatniego miesiąca. Konsola będzie swoje kosztować, ale ma za to zaoferować graczom uruchamianie ich ulubionych tytułów wysokobudżetowych w niespotykanej dotąd dla handheldów jakości. Sprawdził ją też jeden z redaktorów oficjalnego bloga Xboxa, który przede wszystkim punktował jej zalety pod względem korzystania z biblioteki Xbox Game Pass, grania w chmurze i jakości technicznej.

Microsoft chwali ROG Ally. Co potrafi nowa konsola Asusa?

Asus ROG Ally Xbox
Asus ROG Ally i Xbox

Oczywiście wpis na oficjalnym blogu Xboxa nie mógł zacząć się inaczej, niż od wypunktowania płynnej kompatybilności Xbox Game Pass z konsolą. Nie jest to zadziwiająca sytuacja – urządzenie korzysta z Windowsa 11, więc nie ma problemów z uruchamianiem standardowych, PC-towych gier.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

ROG Ally odróżnia się od większości innych przenośnych urządzeń do gier tym, że działa na nim pełna wersja systemu Windows 11. Gdy tylko się zalogowałem, ROG Ally bezproblemowo wykrył, że jestem członkiem Game Pass Ultimate, a nawet automatycznie połączył się z moim domowym Wi-Fi – takie małe detale! Oczywiście, są też większe rzeczy, jak dostęp do wszystkich gier, które wcześniej kupiłem w Windows Store, płynna synchronizacja moich postępów dzięki zapisowi w chmurze Xbox, a także dostęp do Steama, Epica, Battle.net, Ubisoft+, EA Play i wiele, wiele więcej. Jeśli Twój komputer do gier może w coś grać, ROG Ally prawdopodobnie też.

Jeff Rubenstein, Xbox Wire

Następnie redaktor wspomina o Xbox Play Anywhere, czyli kompatybilności w zapisach gier pomiędzy PC-tami, chmurą i konsolą Xboxa bez konieczności zakupu dwóch oddzielnych egzemplarzy. Tutaj także nie ma przeszkód, aby Asus ROG Ally mógł stać się kolejną platformą dla tego ekosystemu, zezwalając użytkownikom na płynne rozpoczęcie rozgrywki w miejscu, w którym zakończyli ją na innym urządzeniu.

Pochwały spadły też na 7-calowy ekran konsoli. Autor podkreśla, że prezentuje on ostry oraz płynny obraz.

Pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy, jest 7-calowy ekran. Niewiarygodnie ostry, jasny i płynny do 120 Hz. Szybko wciągnąłem się w dynamiczne sceny w takich tytułach jak Tetris Effect, Ravenlok czy Grounded.

Jeff Rubenstein

Na aprobatę według redaktora zasługuje też system przycisków i dostęp do Armoury Crate, gdzie pojawiają się wszystkie gry należące do właściciela. Jest to nie tylko zbiór całej biblioteki w jednym miejscu, ale też szybki dostęp do konfiguracji najważniejszych funkcji urządzenia dotyczących wydajności i żywotności baterii.

Choć autor podkreśla, że ROG Ally to przede wszystkim sprzęt do uruchamiania natywnych gier, nie mogło naturalnie zabraknąć również wspomnienia o Xbox Cloud Gaming. Zgodnie ze spodziewanym efektem z relacji wynika, że strumieniowana rozgrywka w Forza Horizon 5 nie jest żadnym problemem.

Na koniec Rubenstein podkreśla, że z całą pewnością pozyska egzemplarz urządzenia na własność. Jego doświadczenia z konsolą były więc bardzo pozytywne.

Jeśli mój czas spędzony z ASUS ROG Ally pokazał mi cokolwiek, to to, że będziesz chciał zabrać go ze sobą gdziekolwiek pójdziesz, a do tego bardzo polecam ochronne etui. Wrzuciłem mój testowy egzemplarz do kieszeni na laptopa w plecaku i stwierdziłem, że chciałbym mieć jeszcze jedną warstwę ochrony dla ekranu. Ale o to będę się martwił, gdy dostanę własnego ROG Ally. A będę go miał; po powrocie konsoli do ASUS-a, w mojej rutynie gier powstała dziura w kształcie dłoni.

Jeff Rubenstein

Zobacz też: Najlepsze gry z Mario na Nintendo Switch

Przypomnijmy, że wariant Asus ROG Ally z procesorem Ryzen Z1 Extreme będzie dostępny już od 13 czerwca 2023 roku. Alternatywna wersja z układem Ryzen Z1 także ma pojawić się jeszcze w tym roku, ale jej dokładna data premiery pozostaje nieznana.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2476 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.