ASUS ROG Ally trafi do Polski! Poznaliśmy polską cenę konkurenta Steam Decka, ale tanio to już było

Asus rog ally

Asus ROG Ally jest ostatnio na ustach wszystkich graczy. Tajwański konkurent Steam Decka od początku był zapowiadany jako sprzęt klasy premium i znajduje to swoje odbicie również w oficjalnej, polskiej cenie konsoli. O niej można powiedzieć tylko jedno – jest całkiem spora.

Asus ROG Ally także w naszym kraju. Polska cena nie należy do najniższych

Zwiastun Asus ROG Ally

Asus ROG Ally zaoferuje nam rozgrywkę w tytuły wysokobudżetowe w jakości Full HD. Konsola działa na Windowsie 11, więc co za tym idzie, obsłuży gry dostępne na Steamie oraz w Epic Games Store i bibliotece Xbox Game Pass.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co więcej, wraz z zakupem konsoli Asusa dostaniemy też 3-miesięczny, darmowy dostęp do Xbox Game Pass Ultimate. To najpewniej efekt współpracy z gamingowym oddziałem Microsoftu, o którym szerzej pisaliśmy przedwczoraj.

Asus ROG Ally
ASUS Rog Ally

Producent obiecuje też, że najnowsze gry uruchomimy w stabilnych 60 FPS-ach. Wspomniany wyżej ekran Full HD ma zatroszczyć się o lepszą jakość w porównaniu do 720p na sprzęcie konkurencji, a dodatkowa klarowność obrazu będzie możliwa dzięki zastosowaniu technologii FreeSync Premium od AMD.

W sprzedaży znajdzie się również opcjonalna stacja dokująca ROG Gaming Charger Dock. Dzięki niej możliwe będzie przeniesienie zabawy na większy ekran, co odblokuje także dostęp do dodatkowych kontrolerów.

Asus ROG Ally rozgrywka na telewizorze
Podłączenie Asus ROG Ally do dedykowanej stacji dokującej umożliwi nam przeniesienie zabawy na ekrany telewizorów.

W połączeniu z zewnętrzną stacją XG Mobile, którą maksymalnie będzie napędzać karta graficzna Nvidia GeForce RTX 4090, Asus ROG Ally wzbogaci się o jeszcze lepsze osiągi. Mowa tutaj mianowicie o graniu w produkcje AAA w rozdzielczości 4K z ray tracingiem oraz technologią DLSS 3.

Rzecz jasna sprzęt tej klasy zamknięty w przenośnej obudowie nie będzie tani. W Polsce za Asus ROG Ally w wariancie z procesorem Ryzen Z1 Extreme i pamięcią 512 GB zapłacimy równo 3799 zł. Wersja z układem Ryzen Z1 również zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale nie znamy jeszcze jej ceny.

Zobacz też: Mikrofon do nagrywania – najlepsze modele

Asus ROG Ally będzie dostępny na całym świecie już od 13 czerwca 2023 roku. Nie wiemy, kiedy dokładnie ruszy przedsprzedaż urządzenia w Polsce, ale Asus obiecuje, że stanie się to już wkrótce.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.