CMA zaakceptuje zakup Activision Blizzard? Microsoft zaproszony do siedziby brytyjskiego premiera

Microsoft Xbox + Activision Blizzard

W dniu wydania finalnej decyzji CMA w sprawie przejęcia Activision Blizzard Microsoft został zaproszony na gamingowe wydarzenie. I to wydarzenie nie byle jakie, bo odbywające się w siedzibie brytyjskiego premiera na Downing Street. Jego organizatorem jest tamtejsza organizacja przemysłu gier UKIE.

Microsoft został zaproszony do zaprezentowania swoich produktów na 10 Downing Street

Zwiastun Call of Duty Modern Warfare II

Według informacji Sky News, Microsoft znalazł się wśród firm zaproszonych do zaprezentowania 26 kwietnia swoich produktów w budynku będącym siedzibą brytyjskiego premiera przy ulicy Downing Street. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że dokładnie tego samego dnia CMA wyda swój wyrok w sprawie przejęcia Activison Blizzard.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie wiemy jeszcze, na czym dokładnie ma polegać wyżej wspomniana prezentacja i kto konkretnie jest jej adresatem. Jedynym pewnikiem jest więc miejsce organizacji wydarzenia.

Zobacz też: Laptop do 6000 zł – najlepsze modele

Wracając do samego CMA, brytyjski regulator antymonopolowy początkowo wydawał się stawać okoniem co do zakupu Activision Blizzard. Ostatnio jednak zmienił swoje nastawienie i w kolejnym raporcie orzekł, że nabycie firmy przez Microsoft nie zaszkodzi konkurencji w Wielkiej Brytanii.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.