Microsoft przestanie sprzedawać swoje produkty w Wielkiej Brytanii? Jest komentarz prezesa firmy

CMA zablokowało fuzję Microsoftu i Activision w Wielkiej Brytanii, co natychmiastowo uruchomiło machinę spekulacji na temat następnych kroków obydwu firm. Choć brzmi to nierealnie, co bardziej radykalne głosy sugerowały nawet, że „gigant z Redmond” powinien wycofać się całkowicie z terenu Zjednoczonego Królestwa. Nastroje te stonował właśnie sam prezes Microsoftu Satya Nadella.

Satya Nadella o wycofaniu się Microsoftu z Wielkiej Brytanii: „Poczekajmy”

Wywiad z Satya Nadellą

Przejęcie przez Activision Blizzard zostało już zaakceptowane przez Komisję Europejską, ale nadal na jego drodze stoi CMA. Brytyjczycy twardo trzymają się swojej opinii, że umowa ta mogłaby zaszkodzić sektorowi cloud gamingu w ich kraju.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W związku z tym podczas wywiadu ze stacją CNBC prezes Microsoftu Satya Nadella został zapytany o ewentualną możliwość marginalizacji obecności jego firmy w Wielkiej Brytanii. Mówiąc konkretniej, pytanie dotyczyło sprzedaży produktu w USA i Europie, ale nie na Wyspach.

Zasadniczo Nadella nie zdradził w odpowiedzi żadnych konkretów. Stwierdził natomiast, że powinniśmy zaczekać „aż wszystko się ułoży”.

Podstawowa logika tej umowy, przynosząca większą konkurencję i więcej możliwości dla wydawców i graczy, nadal obowiązuje. Oczywiście szanujemy suwerenność Wielkiej Brytanii i CMA, aby decydować o tym, co jest dla nich dobre.

Satya Nadella

Zobacz też: Ranking słuchawek gamingowych

Taki komentarz jest dosyć ostrożny w i tak już bardzo skrajnym pomyśle, jakim bez wątpienia byłoby wycofanie się z rynku szóstej gospodarki na świecie. Na razie Microsoft zdecydował się za to na walkę o zmianę decyzji brytyjskiego regulatora antymonopolowego, ale na efekty tych działań przyjdzie nam jeszcze zaczekać.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2471 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.