Microsoft nie da rady ominąć kryzysu? Firma ma szykować tysiące zwolnień

Z obozu Microsoft docierają do nas niepokojące informacje. Według licznych przecieków firma ma dziś przeprowadzić kolejną już serię masowych zwolnień. Ta ma tym razem objąć aż 5% z obecnie zatrudnionych.

Microsoft zwolni 11 000 pracowników?

Zwiastun Starfield

Jak donosi portal Sky News, Microsoft ma dziś przeprowadzić kolejną rundę zwolnień. Poprzednie cięcia kadrowe w firmie odbyły się w październiku 2022 roku, a objęto nimi m.in. dział zajmujący się Xboxem. Wtedy wypowiedzenia otrzymało około 1000 pracowników – dziś ma to być sporo większa liczba.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nieoficjalnie mówi się, że Microsoft pozbędzie się dziś aż 11 000 pracowników, co miałoby wynosić około 5% ogółu zatrudnionych w amerykańskim gigancie technologicznym. Według Bloomberga cięcia obejmą różnorakie zespoły inżynieryjne.

Informacja ta z pewnością może niepokoić graczy. Wydaje się jednak, że projekty tworzone przez deweloperów pracujących dla giganta z Redmond nie są w żadnym stopniu zagrożone.

Zobacz też: Jaki VPN wybrać?

Przypomnijmy, że już 25 stycznia odbędzie się długo wyczekiwana konferencja Xbox Developer_Direct. To właśnie podczas jej trwania Microsoft ma ujawnić nowe informacje na temat swoich najgorętszych premier 2023 roku.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2253 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.