Microsoft nie da rady ominąć kryzysu? Firma ma szykować tysiące zwolnień

Microsoft

Z obozu Microsoft docierają do nas niepokojące informacje. Według licznych przecieków firma ma dziś przeprowadzić kolejną już serię masowych zwolnień. Ta ma tym razem objąć aż 5% z obecnie zatrudnionych.

Microsoft zwolni 11 000 pracowników?

Zwiastun Starfield

Jak donosi portal Sky News, Microsoft ma dziś przeprowadzić kolejną rundę zwolnień. Poprzednie cięcia kadrowe w firmie odbyły się w październiku 2022 roku, a objęto nimi m.in. dział zajmujący się Xboxem. Wtedy wypowiedzenia otrzymało około 1000 pracowników – dziś ma to być sporo większa liczba.

Nieoficjalnie mówi się, że Microsoft pozbędzie się dziś aż 11 000 pracowników, co miałoby wynosić około 5% ogółu zatrudnionych w amerykańskim gigancie technologicznym. Według Bloomberga cięcia obejmą różnorakie zespoły inżynieryjne.

Informacja ta z pewnością może niepokoić graczy. Wydaje się jednak, że projekty tworzone przez deweloperów pracujących dla giganta z Redmond nie są w żadnym stopniu zagrożone.

Zobacz też: Jaki VPN wybrać?

Przypomnijmy, że już 25 stycznia odbędzie się długo wyczekiwana konferencja Xbox Developer_Direct. To właśnie podczas jej trwania Microsoft ma ujawnić nowe informacje na temat swoich najgorętszych premier 2023 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z