Microsoft z rekordową liczbą zwolnień. Potwierdza się najczarniejszy scenariusz

Microsoft siedziba

Dziś już wcześniej informowaliśmy, że według plotek Microsoft planuje przeprowadzić kolejną transzę zwolnień. Teraz firma oficjalnie potwierdziła te pogłoski. Nadchodząca restrukturyzacja zatrudnienia będzie jednocześnie jedną z największych w historii przedsiębiorstwa.

Microsoft w najbliższym czasie zwolni 10 000 pracowników

Zwiastun kampanii fabularnej Halo Infinite

Od wczoraj pojawiały się plotki, które sugerowały, że Microsoft przeprowadzi kolejną już w ostatnich miesiącach turę zwolnień. Zgodnie z pierwotnymi wyliczeniami pracę miało stracić aż 11 000 pracowników. Teraz CEO firmy potwierdził te doniesienia i skorygował oficjalną liczbę ludzi żegnających się ze swoimi stanowiskami do 10 000.

Prezes Microsoftu Satya Nadella stwierdził, że jego firma wprowadzi zmiany powodujące redukcję ogólnej siły roboczej do końca trzeciego kwartału bieżącego roku finansowego. Zwolnieni w tym okresie ludzie mają otrzymać odprawy i szereg benefitów, na które będzie się składać m.in. półroczna opieka zdrowotna.

Zobacz też: Najlepszy VPN

Warto zanotować, że jest to jedno z największych masowych zwolnień w całej historii giganta z Redmond. W 2014 roku z pracą w Microsofcie pożegnało się 18 000 osób, ale miało to związek z wchłonięciem Nokii wraz z jej 12 500 pracownikami.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z