Twórcy serii XCOM zakładają nowe studio! Chcą „ożywić” zapomniany gatunek gier

XCOM 2

Choć 2024 rok jest niezwykle trudny dla branży gier, to wciąż znajdują się odważnie deweloperzy, którzy w dobie kryzysu postanawiają założyć nowe studia. Jednymi z nich są Jake Solomon i Will Miller, weterani z Firaxis Games. Ogłosili oni właśnie założenie Midsummer Studios, które na nowo ma odkryć gatunek symulatorów życia.

Midsummer Studios — weterani z Firaxis Games tworzą nowy zespół deweloperski

Logo Midsummer Studios

Choć branża gier w tym roku nie ma się zbyt dobrze, a z kryzysem nie dają sobie rady nawet największe firmy pokroju Microsoftu, które ostatnio zamknęło kilka swoich studiów, to wciąż znajdują się osoby, które są na tyle odważne, by stworzyć nowe zespoły. Do takich osób należą Jake Solomon i Will Miller z Firaxis Games, którzy ogłosili właśnie, że otworzyli oni Midsummer Studios.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Studio to swoich założeniach ma stworzyć grę, która ma ożywić gatunek symulatorów życia. Jak określają sami twórcy, tytuł ten ma skupiać się na dramatach współczesnego życia, a gracze będą tworzyć historię po prostu grając.

Jeden założycieli, Jake Solomon, który zdobył ogrom doświadczenia 23 lata pracując dla Firaxis Games i tworząc takie gry jak seria XCOM czy Marvel’s Midnight Suns, podzielił się swoim entuzjazmem w emocjnoanlnym poście w serwisie LinkedIn.

Po krótkim czasie w ukryciu nowe studio zostaje oficjalne ogłoszone. Midsummer Studios. Szczerze mówiąc, nigdy nie byłem bardziej podekscytowany grą niż ta, nad którą pracujemy, symulatorem życia, który skupia się na opowiadaniu historii (i dzieleniu się) przez graczy. Zbudowaliśmy naprawdę świetny zespół początkowy i znaleźliśmy naprawdę świetnych partnerów, którzy nam pomogli. Więcej wkrótce, ale na razie wiem, że nie mogę się doczekać, aby pokazać światu, na co nas stać.

Jake Solomon w serwisie LinkedIn

Midsummer Studios udało się zebrać na start od inwestorów 6 milionów dolarów. Zespół będzie miał swoją siedzibę w Maryland. Deweloperzy nie podali jeszcze żadnych szczegółów dotyczących ich pierwszej produkcji prócz samej koncepcji, jednak można być pewnym, że z czasem twórcy zdradzą więcej.

Źródło: VGC

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.