NFT nie pojawią się w Minecrafcie. Mojang stawia sprawę jasno

Minecraft

Minecraft to niekwestionowany hit, który mimo premiery w 2011 roku wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród graczy z całego świata. Od kilku miesięcy głośno jest na temat NFT, czyli unikalnych cyfrowych tokenach, sprzedawanych nierzadko za grube pieniądze. Coraz więcej twórców decyduje się na implementację tego „wynalazku” w swoich grach, co zwykle spotyka się z falą krytyki. Niemniej Mojang nie ma takich planów — studio zapewniło, że NFT nie trafi do Minecrafta.

Minecraft i NFT? Nie ma opcji

Minecraft
Minecraft

W regulaminie Minecrafta Mojang wyszczególnił, jak gracze mogą pobierać opłaty od innych osób za możliwość zabawy na swoich serwerach. Firma powiedziała jednak stanowcze NIE integrowaniu technologi blockchain z klientem Minecrafta czy poszczególnymi serwerami. Według Mojangu „NFT może prowadzić do wykluczeń”, a to jest na bakier z wytycznymi dla społeczności i duchem Minecrafta.

Studio dodało, że tworzenie kolekcjonerskich NFT, które gracze mogliby kupować lub zdobywać, byłoby sprzeczne z „kreatywnymi wartościami i ideą wspólnego grania”. NFT w Minecrafcie dzieliłoby też graczy na dwie kategorie: tych, którzy mają i tych, którzy nie mają. Ponadto implementacja tej technologii sprawiłaby, że część osób skupiłaby się na samym zdobywaniu NFT, rezygnując ze zwykłego, beztroskiego grania.

Przeczytaj też: Minecraft za darmo

Nie da się ukryć, że podejście Mojangu do kwestii niewymienialnych tokenów jest bardzo zdrowe. Dobrze wiedzieć, że są też producenci, którzy kierują się wartościami, a nie tylko chęcią szybkiego zarobku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z