Minecraft zarobił 4 razy więcej na Nintendo Switch niż na Xboxach! Poznaliśmy zaskakujące dane

Minecraft

Minecraft to produkcja, która bez wątpienia jest jedną z ikon gier wideo. Dzięki swojej otwartości i możliwościom twórczym jest w stanie zapewnić godziny rozrywki dla graczy w każdym wieku. Mimo tego, że Microsoft jest właścicielem studia odpowiedzialnego za grę, okazuje się, że Minecraft zarabia znacznie więcej na konkurencyjnych platformach.

Minecraft zarobił znacznie więcej na Nintendo Switch niż na Xboxach. Tim Stuart dzieli się informacjami

Zwiastun Minecraft

Podczas procesu sądowego dotyczącego przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, dyrektor finansowy ds. gier w Xbox, Tim Stuart, wypowiedział się na temat hitowej produkcji uwielbianej przez graczy na całym świecie. Jak się okazuje, Minecraft w 2021 roku zarobił 4 razy więcej na Nintendo Switch i 2 razy więcej na PlayStation, niż na konsolach Xbox. Te informacje są szczególnie ciekawe w kontekście tego, że Microsoft swego czasu zakupił studio odpowiedzialne za sandbox za ponad 2 miliardy dolarów.

Pytanie: Czy Minecraft jest istotnym źródłem przychodów dla Xbox?

Tak.

P: Jak Xbox wypada w porównaniu z innymi platformami?

Jest najmniejszy.

P: Jak wypada w porównaniu do PlayStation?

Jest mniej więcej dwa razy mniejszy.

P: A co z Nintendo?

Jest dwa razy większe niż PlayStation. 4x większe niż Xbox.

P: Jeśli porównać przychód netto do marży brutto, jak dochodowy jest Minecraft?

Minecraft jest jedną z najbardziej dochodowych, jeśli nie najbardziej dochodową grą first-party.

Zeznania Tima Stuarta

Jak widać, Minecraft generuje większość zysków spoza konsoli Xbox, ale według słów Stuarta jest również ogólnie jedną z najbardziej dochodowych gier na rynku. Dodatkowo w innej wypowiedzi przedstawiciel Xboxa zaznaczył, że popularny sandbox nie powinien być dostępny na wyłączność, ponieważ nie wpłynęłoby to pozytywnie na wyniki finansowe konsoli i spowodowałoby osłabienie stabilnej bazy graczy wieloplatformowych.

Zobacz też: Kody do The Sims 3

Kup Minecraft

Na ten moment pozostaje nam śledzić dalsze wydarzenia związane z procesem sądowym dotyczącym przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Prawdopodobnie czeka nas jeszcze ujawnienie wielu ciekawych informacji związanych z branżą gier.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.