Sony INZONE powstaje z myślą o PC-towcach. Firma chce być liderem na tej platformie

Sony INZONE M9

Pod koniec czerwca – w trakcie prezentacji Find Your New Zone – Sony przedstawiło graczom monitory oraz słuchawki z serii INZONE. Początkowo można było odnieść wrażenie, że sprzęty są tworzone z myślą o posiadaczach konsol PS5. Wszelkie wątpliwości postanowił rozwiać szef inicjatywy, Kazuo Kii.

Monitory INZONE mają być idealne dla posiadaczy PC

Sony INZONE – prezentacja

Programista w rozmowie z redakcją Nikkei powiedział, że doświadczenie Sony jako firmy produkującej telewizory pozwala zapewnić sobie pewną przewagę na rynku PC-towym, do którego monitory są w większości przypadków tworzone przez organizacje zajmujące się również przygotowywaniem podzespołów do „blaszaków”.

Kii doszedł w pewnym momencie do wniosku, że monitory owych firm nie są idealne – chociażby ze względu na sporadyczne problemy z kontrastem czy jaskrawością. Z opracowaną już wcześniej technologią Sony monitory INZONE mają być idealne dla e-sportowców, którym zależy na jak najwyższej jakości, pozwalającej odnosić zwycięstwa na specjalnych rozgrywkach.

Sprawdź także: Najlepsze kierownice do PS5

Kazuo Kii wspomniał nawet, że na rynku PC-towym wciąż nie ma lidera, co stwarza wielką szansę dla Sony. Ich monitory INZONE mają sprawić, że rozgrywka na komputerach osobistych zostanie wzniesiona na nowy poziom.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z