Sony INZONE powstaje z myślą o PC-towcach. Firma chce być liderem na tej platformie

Sony INZONE M9

Pod koniec czerwca – w trakcie prezentacji Find Your New Zone – Sony przedstawiło graczom monitory oraz słuchawki z serii INZONE. Początkowo można było odnieść wrażenie, że sprzęty są tworzone z myślą o posiadaczach konsol PS5. Wszelkie wątpliwości postanowił rozwiać szef inicjatywy, Kazuo Kii.

REKLAMA

Monitory INZONE mają być idealne dla posiadaczy PC

Sony INZONE – prezentacja

Programista w rozmowie z redakcją Nikkei powiedział, że doświadczenie Sony jako firmy produkującej telewizory pozwala zapewnić sobie pewną przewagę na rynku PC-towym, do którego monitory są w większości przypadków tworzone przez organizacje zajmujące się również przygotowywaniem podzespołów do „blaszaków”.

Kii doszedł w pewnym momencie do wniosku, że monitory owych firm nie są idealne – chociażby ze względu na sporadyczne problemy z kontrastem czy jaskrawością. Z opracowaną już wcześniej technologią Sony monitory INZONE mają być idealne dla e-sportowców, którym zależy na jak najwyższej jakości, pozwalającej odnosić zwycięstwa na specjalnych rozgrywkach.

Sprawdź także: Najlepsze kierownice do PS5

Kazuo Kii wspomniał nawet, że na rynku PC-towym wciąż nie ma lidera, co stwarza wielką szansę dla Sony. Ich monitory INZONE mają sprawić, że rozgrywka na komputerach osobistych zostanie wzniesiona na nowy poziom.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!